پزشکیسلامت

انواع قرص های لاغری و چربی سوز و عوارض آن ها

همه افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند مطمئنا برای یک بار هم به استفاده از قرص های لاغری فکر کرده اند. انواع مختلفی از قرص های لاغری وجود دارد که هریک از آن ها عوارض خاص خودش را برای بدن افراد خواهد داشت. در این مقاله با انواع مختلف این قرص های آشنا خواهید شد.

متخصصان توصیه می کنند برای اینکه فردی از قرص ها لاغری استفاده کند باید دارای شرایط بدنی خاصی باشد. این شرایط بیشتر در مورد BMI بدن هر فرد است که سنجیده شده و بر اساس آن تصمیم گیری می شود.

1- قرص لاغری CLA

قرص CLA یا لینوئیک اسید متصل یکی از انواع مکمل های لاغری است. CLA از نوع چربی هایی است که برای بدن ضرری ندارد. اما این نوع مکمل نیز مانند دیگر مکمل ها امکان دارد باعث ایجاد عوارض گوارشی برای بدن شود. استفاده طولانی مدت و بدون برنامه از این قرص باعث می شود تا در طولانی مدت عوارض بدی برای بدن ایجاد شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مکمل چربی سوز CLA به مقاله آی تایمز در این رابطه می توانید مراجعه نمایید.

2- قرص ردوکیل

این قرص باعث افت شدید قند خون می شود و به همین خاطر برای بدن خطرناک است و خیلی استفاده از آن توصیه نمی شود. ردوکیل نوعی کپسول و یک مکمل طبیعی و گیاهی است. با استفاده از این قرص فرد احساس گرسنگی می کند و به سمت پرخوری خواهد رفت. در نهایت استفاده از این قرص مناسب نیست.

3- قرص لاغری ال کارنتین

قرص ال کارنتین برای کاهش وزن استفاده می شود. در صورت استفاده از این قرص احتمال بی اشتهایی عصبی وجود دارد. زیرا مصرف این قرص باعث می شود تا اشتها کم شود و ایجاد حساسیت برای لاغری فرد باعث سوء تغذیه و بی اشتهایی عصبی می شود. از جمله عوارض این قرص به گرفتگی عضلات،حالت تهوع، استفراغ و … می توان اشاره کرد.

قرص لاغری

4- قرص ابستاپ

از جمله ترکیباتی که در این کپسول وجود دارد به عصاره چای سبز، فیبرهای غذایی، کروم و کولین می توان اشاره کرد. همانطور که می دانید کافئین و چای سبز باعث چربی سوزی خواهند شد. این مواد با افزایش سوخت و ساز چربی ها باعث کاهش وزن می شوند. فقط باید توجه داشت افرادی که به دلیل کم کاری تیروئید از داروی لووتیروکسین استفاده می کنند، نباید از این قرص استفاده کنند.

5- قرص لاغری فلوفیت

این قرص مکملی است که با وجود 1000 میلی گرم CLA به عنوان یک قرص چربی سوز و لاغری استفاده می شود. استفاه از این قرص باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیری برای بدن خواهد شد. از جمله این عوارض آسیب به کبد و التهاب در بدن است.

6- قرص لاغری کافئین

در قهوه و شکلات تلخ و چای سبز و بسیاری نوشیدنی های دیگر کافئین وجود دارد. مصرف کافئین باعث می شود تا فرد نتواند خواب مناسبی داشته باشد. داشتن خواب مناسب یکی از شرایط لازم برای کاهش وزن است. پس می توان گفت استفاده از این قرص تاثیر خوبی برای بدن فرد نخواهد داشت و به کاهش وزن او کمک نخواهد کرد.

تا اینجا با 6 مورد از قرص هایی که برای لاغری توصیه می شوند و عوارض مصرف آن ها آشنا شدید. انواع مختلف دیگری نیز از این قرص ها وجود دارد که در ادامه فقط نام آن ها را بیان می کنیم.

  • قرص اسلیم کوئیک
  • قرص کربو اسلیم
  • قرص فت برنر
  • مکمل اسلیم می
  • قرص کیتوزان
  • قرص سرکه سیب
  • قرص دارچین یا سینامون
  • قرص هزال
  • قرص گلوکومانان
  • قرص هیدروکسی کات

در انتها باید گفت تاثیر برنامه غذایی سالم بر کاهش وزن بسیار بیشتر از استفاده قرص های لاغری است. مواد غذایی تاثیر بسیار زیادی بر بدن دارد و با داشتن یک برنامه خوب می توان بسیار به تنظیم بدن کمک کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا