جواهرات و اکسسوریمد و فشن

انتخاب کیف چرمی مناسب برای خانم ها + نحوه نگهداری از آن

انتخاب کیف دستی چرمی با کیفیت خوب، سرمایه گذاری شایسته ای برای هر کمد لباس است. کیف های دستی در همه شرایط آب و هوایی کاربرد زیادی دارند و انتخاب کیف چرمی با کیفیت بالا، به شما کمک می کند تا چند سال از آن بهره مند شوید. در انتخاب کیف دستی چرمی موارد بسیاری وجود دارد که باید از رنگ گرفته تا مدل گرفته تا هزینه در نظر داشته باشید.

در اینجا چند نکته مهم در مورد نکات خرید و نحوه نگهداری گفته شده است که با رعایت آن ها می توانید از خرید خود اطمینان حاصل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را تا آخر بخوانید:

نکات مهم در انتخاب کیف چرمی مناسب

در اینجا برخی از نکات برتر را برای کمک به شما در یافتن کیف دستی چرمی بیان می کنیم. این نکات شامل موارد زیر است.

1- مهم ترین نکته در انتخاب کیف چرمی تعیین بودجه است

سرمایه گذاری در کیفیت بسیار ضروری است. به همین دلیل، اول از همه شما باید در مورد بودجه کیف جدید خود تصمیم بگیرید. بنابراین، اگر می دانید بودجه شما کم است، ممکن است نیاز داشته باشید تا بخواهید در موارد دیگر هزینه ها تا چند ماه آینده صرفه جویی کنید.

خرید کیف های ارزان تر ممکن است وسوسه انگیز باشد. اما، اگر بتوانید در مورد بودجه آن برنامه ریزی کنید و کیف با کیفیتی را خرید کنید، می توانید از آن در مدت طولانی تری استفاده کنید.

2- هدف خود را از خرید کیف دستی چرمی مشخص کنید

کیف های دستی کاربردهای زیادی دارند. مثلاً: می توانید از آن به عنوان وسیله حمل و نقل برای وسایل کار، یک کیف شبانه و موارد دیگر استفاده کنید. بنابراین، قبل از انتخاب، هدف خود را از خرید آن مشخص کنید. به عنوان مثال:

  • اگر غالباً چیزهای زیادی در کیف دستی خود دارید، ممکن است کیف بالای شانه گزینه مناسبی باشد. زیرا، وزن را به صورت یک نواخت توزیع می کند.
  • اگر کیف دستی فقط برای بیرون رفتن و رویدادهای اجتماعی می خواهید، ممکن است مورد کوچکتر بهترین گزینه باشد.
هدف خود را از خرید کیف دستی چرمی مشخص کنید.
انتخاب کیف چرمی

نکته: اگر در مورد نحوه استفاده معمول از کیف دستی خود، هدف خود را مشخص کنید. در انتخاب سایز، سبک و مدل و … موثر خواهد بود.

3- بررسی چند سبک متفاوت

سبک مورد علاقه شما چیست؟ بدون شک پس از وارد شدن به مراکز خرید کیف دستی چرمی، سبک های بی شماری برای انتخاب وجود دارد. بنابراین، در هنگام خرید وقت بگذارید و چند سبک متفاوت را شخصاً بررسی کنید تا مطمئن شوید که با خرید این کیف دستی به همه نیاز های شما پاسخ داده شده است. در نهایت، شما می توانید سبکی را انتخاب کنید که با آن احساس خوبی داشته باشید.

4- انتخاب سبک های همیشه مد، سبک های کلاسیک

انتخاب برخی سبک ها فقط در یک دوره ترند و مد می باشد و ممکن است پس از مدتی دیگر تمایل به استفاده از آن نداشته باشید. بنابراین، پس از بررسی چند سبک متفاوت، پیشنهاد می کنیم سبک های کلاسیک را انتخاب کنید تا بتوانید در آینده نیز با توجه به روند مد جامعه از آن استفاده کنید.

سعی کنید کیف هایی با آرم و لوگو بزرگ انتخاب نکنید. اگر، به دنبال لوگو خاصی هستید سعی کنید ظرافت و سادگی کار را در نظر بگیرید و از مدل هایی با لوگو کوچک و ظریف استفاده کنید.

سعی کنید کیف هایی با آرم و لوگو بزرگ انتخاب نکنید.
انتخاب کیف چرمی

5- مقایسه چرم های مختلف

چرم انواع مختلفی دارد. از مواد وگان، چرم بازیافت شده و انواع مختلف چرم پوست گاو و… .

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه کیف سنگینی با خود حمل می کنید. بنابراین، باید کیفی را انتخاب کنید که هم از نظر سبک و هم از نظر جنس مقاوم باشد و توانایی تحمل بار را داشته باشد. پس، در انتخاب چرم و سبک کیف خود دقت کنید.

نکته: انتخاب سبک در دوام و طول عمر کیف تاثیر به سزایی دارد.

6- انتخاب رنگ مناسب برای کیف چرمی

امروزه، می توان چرم را در رنگ های مختلف تهیه کرد. اما، اگر می خواهید بتوانید آن را دیگر لباس هایتان نیز ست کنید، من پیشنهاد می کنم برای تصمیمی مطمئن و آسان در انتخاب رنگ آن، سری به کمد لباس هایتان بزنید.

از پیشنهاد من تعجب می کنید؟ اما، این راه کار، راه کاری سنجیده است. زیرا، شما می توانید با توجه به اکثریت پوشش خود، رنگ کیف را انتخاب کنید تا در اکثر موارد بتوانید از کیف مورد علاقه تان استفاده کنید.

به این ترتیب، اگر طیف گسترده ای از لباس های مختلف با رنگ های مختلف را در اختیار دارید، ممکن است انتخاب رنگ خنثی، بهترین انتخاب باشد که مکمل هر لباس باشد. مثلاً: کرمی، خاکستری، سیاه یا قهوه ای رنگ هایی هستند که احتمالاً متناسب با هر مجموعه ای هستند.

رنگ را متناسب با سایر لباس ها انتخاب کنید.
انتخاب کیف چرمی

7- کیف هایی با ساختار مشخص را انتخاب کنید

کیف های با ساختار مشخص، چه پر از وسایل آرایشی و … باشند، چه نباشند فرقی نمی کند، ساختار آن ها حفظ می شود. همچنین، کیف های ساختار یافته کمتر دچار پارگی و ساییدگی می شوند.

کیف های بدون ساختار، حتی با کیفیت ترین چرم، در نهایت شکل خود را از دست می دهند و دچار افتادگی می شوند. اگر کیفی می خواهید که سال ها دوام داشته باشد، انتخاب یک کیف ساختار یافته ضروری است.

*** بیشتر بدانید: معرفی 20 اکسسوری جذاب و مناسب زنانه

نکات مراقبت از کیف دستی چرمی

از همان لحظه اول سعی کنید به خوبی از کیف دستی تان مراقبت کنید. برای این کار لازم است، بهترین روش های تمیز کردن، مراقبت و تعمیر کیف دستی خود را بیاموزید. ما در این بخش نکاتی مختصر را به شما آموزش می دهیم. بنابراین، برای مراقبت به نکات زیر توجه کنید:

1- رعایت بهداشت اولیه بسیار مهم است

  • اگر دستتان کثیف است یا به تازگی از کرم مرطوب کننده استفاده کرده اید، سعی کنید به کیف چرم دست نزنید.
  • کیف را در معرض مستقیم تابش نور خورشید قرار ندهید.
  • بهتر است هر روز به طور مرتب از یک کیف استفاده نکنید و هر چند روز یک بار آن را تمیز کنید.

2- از کرم های مرطوب کننده و واکس استفاده کنید

پیش از آن که آسیبی به کیف تان برسد، از کرم های مرطوب کننده و واکس ها برای محافظت از کیف خود استفاده کنید. زدن واکس ماندگاری چرم را افزایش می دهد.

3- کیف را درون کمد پرت نکنید

برای نگهداری، آن را داخل کمد شلوغ پرت نکنید. زیرا، فشار زیاد به کیف آسیب می رساند.

4- برای حفظ فرم، داخل کیف را پر کنید

اگر قرار نیست برای مدتی از کیف خود استفاده کنید. بهتر است داخل آن را پر کنید تا در اثر فشار، فرم واقعی آن به هم نخورد. می توانید داخل کیف را با چند روسری نخی، روزنامه یا کیف های کوچک خود پر کنید.

برای حفظ فرم، داخل کیف را پر کنید.
انتخاب کیف چرمی

5- برای نگهداری کیف چرم از کیسه های نایلونی استفاده نکنید

کیف چرم خود را درون کیسه های نایلونی که رطوبت را نگه می دارد، قرار ندهید. بهتر است از یک پاکت نخی یا هر چیزی که رطوبت را ذخیره نکند، استفاده کنید.

6- برای رفع ایراد و پارگی به تعمیرگاه کیف دستی مراجعه کنید

اگر به صورت اتفاقی دچار پارگی یا هر نوع ایرادی مانند خراب شدن زیپ و… شد، باید برای رفع مشکل به تعمیرگاه کیف دستی مراجعه کنید.

7- سریعاً لکه های روی چرم را از بین ببرید

راه و روش های مختلفی (سنتی) برای از بین بردن لکه های روی چرم وجود دارد. اما، اگر اهل ریسک نیستید (استفاده از روش های سنتی)، می توانید این کار را به متخصصین این کار بسپارید.

سریعاً لکه های روی چرم را از بین ببرید.
انتخاب کیف چرمی

8- از زیپ و بخش های فلزی کیف چرم به خوبی مراقبت کنید

در برخی مواقع تعمیر و یا تعویض برخی قسمت های کیف دشوار بوده و هم چنین، باعث تغییر شکل کیف می شود. بنابراین، سعی کنید از زیپ ها به خوبی مراقبت کنید.

9- لوازم آرایشی را درون کیف نریزید

گاهی برخی افراد بدون توجه لوازم آرایشی خود را بدون قرار دادن در پاکت یا کیف لوازم آرایشی همین طور آزادانه درون کیف قرار می دهند. در برخی مواقع، با قرار دادن لوازم آرایشی درون کیف به این شیوه باعث می شود عطر یا لاک و یا هر ماده مایعی درون کیف خالی شود و کیف شما را کثیف کند. بنابراین، هرگونه مایعات و یا لوازم آرایشی را درون پاکت گذاشته سپس، داخل کیف چرم خود قرار دهید.

مایعات و لوازم آرایش خود را درون پاکت یا کیف کوچک قرار دهید.

نکته: برای آگاهی از نکات مراقبت از چرم می توانید از فروشنده کمک بگیرید و همچنین، می توانید از اینترنت و شبکه های اجتماعی نیز کمک بگیرید.

منبع: seeninthecity.co.uk

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا