اخبار اقتصادی

افزایش ۳۹ درصدی حداقل مزد، اجماعی تاریخی بود

[ad_1]

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی هفته کارگر را به جامعه کار و تلاش، کارگران شریف کشور و خانواده های آنان تبریک گفت و با بیان اینکه کارگران باید از آینده و تامین اجتماعی خود مطمئن باشند، فرایند مذاکرات سه‌جانبه و فشرده شورای عالی کار که به اجماع تاریخی و سرنوشت ساز افزایش ۳۹ درصدی حداقل دستمزد منجر شد را الگوی موفقی برای تصمیم گیری در سایر موضوعات عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، در پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته کارگر آمده است: امسال دومین سالی است که کارگران در کنار سایر هموطنان ما در جدال با شیوع ویروس مهلک کرونا به سر می برند. ویروسی که تاثیرات گسترده ای بر زندگی کارگران و کسب و کارها داشته است؛  در شرایط شوک ناشی از کووید ۱۹، نه تنها سلامت جان کارگران و خانواده های آنها  بلکه زندگی روزمره این عزیزان به شدت دچار چالش و بحران شده است.

در این شرایط سخت راهی نداریم جز آنکه ” همه با هم ” متحد، منسجم، هوشمند و امیدوار کنار هم باشیم تا بتوانیم از این تنگناها عبور کنیم و برای ایران قدرت، امنیت، صلح و رفاه، آرامش و شادی را تضمین کنیم. حرکت در این مسیر زمانی ممکن است که  با  اتخاذ سیاست های درست، عالمانه، عادلانه و متکی بر گفت و گوی اجتماعی و سه جانبه گرایی به گونه ای عمل کنیم که کارگران ما امیدوار به آینده و مطمئن از تامین اجتماعی خود با انگیزه و خلاق در عرصه های تولید و کسب و کار مشغول به کار باشند و این همان چارچوبی بوده که به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره تلاش کرده ام به آن پایبند و متعهد باشم.

دربخش دیگری از این پیام تاکید شده است” وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت، صیانت از کسب و کارها، حفظ امنیت شغلی کارگران و جلوگیری از ریزش نیروی کار بنگاه های اقتصادی، سیاست هایی را تدوین و در حد تصویب ستاد ملی کرونا اجرایی کرده که ضروری است همکارانم در هفته کارگر ابعاد مختلف آن را در فضای عمومی به گفت و گوی اجتماعی بگذارند؛  به ویژه فرایند مذاکرات سه‌جانبه و فشرده شورای عالی کار که به اجماع تاریخی و سرنوشت ساز افزایش ۳۹ درصدی برای حداقل دستمزد منجر شد می تواند به عنوان یک الگوی موفق برای تصمیم گیری در سایر موارد واکاوی شود.

امروز در مقطعی از تاریخ انقلاب اسلامی هستیم که باید کرامت و شأن انسانی کارگران شریف و دست اندرکاران جبهه تولید بیش از همیشه مورد حمایت قرار گیرد. اطمینان می‌دهم که در کنار هم با ایمان به لطف و جود خدای صانع، مستظهر به «عدالت‌خواهی بلندنظرانه» ملت ایران و امیدوار به همراهی جامعه کار و تولید؛ ثابت قدم و استوار، تمام مساعی خویش را برای پیشبرد عدالت، کاستن درد و رنج، ارتقای کیفیت زندگی مردم و سطح خدمات‌دهی به جامعه ایرانی و نظام اسلامی مصروف خواهیم ساخت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا