اخبار اقتصادی

استمرار بحران کمبود سوخت در آمریکا

[ad_1]

کلونیال پایپ لاین بخشی از فعالیتهایش را ازسرگرفته اما هشدار داد بازگشت کامل به فعالیت عادی شبکه خط لوله سوخت این شرکت پس از متحمل شدن حمله باج افزاری، چند روز دیگر زمان خواهد برد.

به گزارش ایسنا، جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا اوایل روز پنج شنبه در توییتی اعلام کرد که شرکت کلونیال پایپ لاین صبح روز جاری گزارش کرد که ازسرگیری فعالیت خط لوله در شب گذشته خوب پیش رفته است و این به معنای بازگشت به وضعیت عادی تا پایان هفته خواهد بود.

کلونیال در بیانیه ای اعلام کرد پس از احیای فعالیت، چند روز زمان خواهد برد تا زنجیره سوخت رسانی به وضعیت عادی برگردد. کلونیال تا حد امکان بنزین، دیزل و سوخت جت را منتقل خواهد کرد و تا بازگشت بازارها به وضعیت عادی به این کار ادامه می دهد.

سیستم کلونیال پایپ لاین که بزرگترین اپراتور شبکه خط لوله سوخت در آمریکاست، پس از این که هدف حمله سایبری قرار گرفت روز جمعه تعطیل شد و جایگاههای سوخت را با کمبود بنزین روبرو کرد و به افزایش قیمتهای سوخت منجر شد. قیمت بنزین در آمریکا به ۳.۰۲۸ دلار در هر گالن رسید و برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ بود که به بالای سه دلار افزایش پیدا کرد.

پس از این حمله سایبری و قطعی سوخت رسانی، بازرگانان کالا حداقل شش نفتکش برای حمل بنزین از اروپا به آمریکا کرایه کردند.

قطعی سوخت رسانی باعث خرید وحشت زده و کمبود سوخت در ایالتهای شرقی آمریکا شد و بیش از هزار جایگاه سوخت در جنوب شرقی این کشور نسبت به کمبود بنزین و دیزل که ناشی از خرید وحشت زده مردم و تعطیلی خطوط لوله سوخت بود، هشدار دادند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، وزیر انرژی آمریکا اعلام کرد مناطق پرجمعیت جنوب شرقی که با کمبود سوخت روبرو شده بودند از امروز شاهد بهبود اوضاع خواهند بود اما کمبود در همه مناطق رفع نمی شود زیرا این خط لوله ۵۵۰۰ مایلی است و این طور نیست که با زدن یک سوئیچ، وضعیت تغییر کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا