اخبار اقتصادی

استفاده هفت تولیدکننده چینی محصولات اپل از کارگران اجباری

[ad_1]

یافته های یک تحقیقات حاکی از آن است که هفت شرکت چینی تولیدکننده محصولات اپل از کارگران اجباری استفاده می کنند.

به گزارش ایسنا، تحقیقات اینفورمیشن نشان می دهد هفت شرکت تولیدکننده محصولات اپل از مسلمانان اویغور و سایر گروههای سرکوب شده منطقه شین جیانگ به عنوان کارگران اجباری استفاده می کنند.

اپل پیش از این استفاده از نیروی کار اجباری اویغور توسط شرکتهای تامین کننده خود در چین را تکذیب کرده بود. اما تحقیقات اینفورمیشن نشان می دهد که استفاده از نیروی کار اجباری توسط این شرکتها بسیار گسترده تر از گزارشهای قبلی است.

طبق تحقیقات اینفورمیشن، تنها یکی از این شرکتها در شین جیانگ است که محل زندگی مسلمانان اویغور در غرب چین است. سایر کارگران از شین جیانگ به شرکتهایی مانند “لوکس شیر” منتقل می شوند که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان چینی محصولات اپل است.

اپل نام شرکتهای تولیدکننده محصولاتش را رسما اعلام نکرده اما اینفورمیشن نام این شرکتها را از طریق اسناد رسمی و همچنین کارمندان فعلی آنها پیدا کرده است. آمازون، گوگل، مایکروسافت، فیس بوک و سایر شرکتها هم با تامین کنندگان مورد بحث ارتباط دارند.

طبق تحقیقات اینفورمیشن، شرکت “لنز تکنولوژی” که شیشه برای آیفون تولید می کند، از سال ۲۰۱۸ حدود ۶۰۰ کارگر از شین جیانگ دریافت کرده است. اپل به گزارش قبلی درباره استفاه شرکت “لنز تکنولوژی” از کارگران اجباری در دسامبر واکنش نشان داده و اعلام کرده بود هیچ گذشتی در این خصوص ندارد و هیچ شواهدی از این که اویغورها به کارخانه های این شرکت فرستاده شده اند، پیدا نکرده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، گزارش مارس ۲۰۲۰ موسسه سیاست استراتژیک استرالیا هم ارتباطاتی بین شرکتهای تولیدکننده محصولات اپل و نیروی کار اجباری اویغور یافت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا