آیا می دانیداقتصادبورس و سرمایه گذاریتازه های تکنولوژیحرفه و شغلعلم و فناوری

استخراج اتریوم؛ مراحل گام به گام برای شروع استخراج

آیا درباره اتریوم و نحوه استخراج اتریوم اطلاع دارید؟ بدون تردید اتریوم دومین ارز رمز پایه محبوب پس از بیت کوین است. این رمز ارز محبوب در سال 2015 توسط Vitalik Buterin توسعه یافت و با نسخه بتا در همان سال به کار خود ادامه داد و این اولین ارز رمزنگاری شده ای بود که دارای “قرارداد هوشمند” بود.

بنابراین، می توان از اتریوم برای انجام قرارداد های کاری، به عنوان سپرده قابل اعتماد و قابل اجرا استفاده کرد. زیرا، این دستگاه دارای ماشین مجازی اتریوم یا EVM است که می تواند قرار دادهای هوشمند را به عنوان نمایندگی از توافقنامه های مالی مانند مبادله، قراردادهای اختیار معامله و اوراق قرضه پرداخت کند. در ادامه این مقاله به بررسی نحوه استخراج اتریوم، محاسبه سود و سایر موارد مربوط به آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

فهرست

 1. بررسی مفهوم برخی عبارت ها
 2. استخراج اتریوم چیست؟
 3. اثبات سهام اتریوم چیست؟
 4. عامل سود آوری استخراج اتریوم چیست؟
 5. انواع روش های استخراج اتریوم
 6. نحوه استخراج اتریوم
 7. شیوه برداشت Ethereum از کیف پول
 8. شیوه محاسبه سود
 9. آیا استخراج اتریوم از بیت کوین سود آورتر است؟
 10. سخن آخر

بررسی مفهوم برخی عبارت ها

قبل از شروع بحث در مورد استخراج اتریوم، ابتدا باید مفهوم چند عبارت را بدانیم. از جمله:

1. معدن کاری چیست؟

منظور از معدن کاری، محاسباتی فشرده است که برای پردازش به رایانه های قدرتمندی نیاز دارد.

2. معدنچی کیست؟

در فرآیند استخراج، معدنچی یک سرمایه گذار است که انرژی، فضای رایانه و زمان برای مرتب سازی بین بلوک ها را فراهم می کند. آن ها هنگامی که فرایند استخراج به هش مناسب رسید. راه حل های خود را به صادرکنندگان ارائه می دهند.

3. وظیفه معدنچی چیست؟

معدنچیان ارز های رمزنگاری شده، مسئول افزایش گردش یک ارز رمزنگاری شده خاص در بازار هستند و معدنچیان برای مشارکت در فرآیند استخراج پاداش هایی دریافت می کنند که بخشی از معاملات است.

هر ارز رمزنگاری شده دارای محدودیت بالایی برای تعداد سکه های قابل استخراج است. بنابراین، وقتی پاداش ها کاهش می یابد، ورود ارزهای رمزنگاری شده جدید نیز کاهش می یابد.

4. قراردادهای هوشمند چیست؟

قرارداد های فردی، غیر متمرکز و خود اجرایی هستند که در بلاک چین کد گذاری شده اند.

استخراج اتریوم چیست؟

استخراج اتریوم به معنای افزایش حجم اتر در گردش است. همچنین به معنای ایمن سازی شبکه اتریوم در هنگام ایجاد، تأیید و مسدود کردن تبلیغات بلاکچین است. اتریوم سطح خود را به صورت پویا تنظیم می کند تا بعد از هر 12 ثانیه یک بلوک تولید کند. بنابراین، در مقایسه با استخراج بیت کوین، استخراج اتریوم برق و قدرت محاسباتی زیادی را به خود اختصاص می دهد. در فرآیند استخراج اتریوم از سیستم اثبات سهام (POW) استفاده می شود.

اثبات سهام اتریوم چیست؟

شبکه اتریوم از این پروتکل برای توافق معدنچیان بر وضعیت اطلاعات ثبت شده در بلاکچین استفاده می کند. برخی از توابع POW (Proof-of-Work) که ماینر ها اجرا می کنند. شامل: تکمیل پازل، فاکتور گیری عدد صحیح، پازل های مبتنی بر درخت مرکل، دنباله های هش و توابع است. تکمیل این فعالیت ها به تولید بلوک کمک می کند و پس از آن شبکه به ماینر ها پاداش می دهد. اتریوم نیز مانند بیت کوین از یک پروتکل اجماع برای فعالیت استفاده می کند که به عنوان اثبات سهام (PoW) معروف است.

هدف استفاده از این پروتکل جلوگیری از حملات یا سوء استفاده از شبکه بلاک چین است. معدنچیان برای جلوگیری از هزینه مضاعف، حل هش ها و تأیید تراکنش ها باید از توابع POW استفاده کنند. زیرا، استفاده از آن کمک می کند تا اطمینان حاصل کنند که شبکه بدون اتکا به شخص ثالث یا واسطه کار می کند.

همچنین، این مکانیزم به معدنچیان شبکه اتریوم اجازه می دهد تا بر روی داده ها به توافق برسند. با استفاده از این پروتکل، هیچ کس نمی تواند معاملات جعلی را پاک یا ایجاد کند. همچنین، این پروتکل مسئول انتشار ارز های جدید به سیستم نیز می باشد.

عامل سود آوری استخراج اتریوم چیست؟

از آنجایی که برخی افراد فکر می کنند ساخت و راه اندازی ریگ ماینینگ کار ساده ای است، لازم دانستیم تا به این نکته اشاره کنیم که ابتدا باید بدانید که استخراج اتریوم مانند دیگر سرمایه گذاری ها ریسک دارد و این طور نیست که یک شب ثروتمند شوید. عوامل زیادی از جمله: قیمت اتر، هزینه و میزان برق مصرفی، سخت افزار های مورد استفاده و تغییرات شبکه و میزان استهلاک در میزان سودآوری نقش دارند. همچنین، این فعالیت دارای پیچیدگی های فنی زیادی است که عدم آگاهی و توجه باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیری مانند: خرابی سخت‌افزار و حتی آتش‌سوزی می شود. سایر موارد سودآوری در استخراج اتریوم، عبارت اند از:

پاداش برای استخراج هر بلوک

در حال حاضر ماینرها، علاوه بر هزینه تراکنش برای هر بلوک استخراج شده، 2 ETH دریافت می کنند. می توانید پاداش های هر بلوک برای اتریوم را از سایت هایی مانند etherscan.io که روزانه آمار های به روز شده در مورد پاداش های بلوک برای اتریوم را ارائه می دهد، بررسی کنید.

دشواری شبکه

هر ارز رمزنگاری شده دارای سختی مخصوص به خود است و اتریوم نیز همینطور. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه تعداد معدنچیان در شبکه بیشتر باشد، پیدا کردن یک بلوک دشوارتر است و این به یکی از مشکلات شبکه اشاره دارد. هرچه ماینر های سخت افزاری قوی وارد بازار شوند، سود را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

Uptime

مدت زمانی که دکل معدنچی آنلاین است و ماینینگ در این زمینه uptime نامیده می شود.

استخر ها

معدنچیان برای یافتن سریع بلوک ها و دریافت پاداش، از استخرهای هش معدن برای جمع آوری نرخ هش خود استفاده می کنند. در مقایسه با استخراج انفرادی بسیار کارآمدتر است. این یکی از سود آورترین و قابل اعتمادترین روش های استخراج اتریوم است.

بروزرسانی ها و نوآوری هایی در دکل های معدن

معدنچیان همیشه باید به دنبال بروز رسانی ها و نوآوری هایی در دکل های معدن و مدل GPU باشند که می تواند با افزایش نرخ هش یا مصرف برق کمتر، در هزینه های زیادی صرفه جویی کند. از طرف دیگر، معدنچیان می توانند استخرهای استخراج را برای استخراج موثر اتر انتخاب کنند.

تغییرات شبکه

انتقال اتریوم به مدل اثبات سهام، بر سود استخراج تأثیر می گذارد. انتظار می رود، استفاده از پروتکل PoW (اثبات سهام) تا سال 2023 موثر باشد.

انواع روش های استخراج اتریوم

چندین روش مختلف (بسته به نوع فرآیند ها و سخت افزار مورد استفاده) برای استخراج اتریوم وجود دارد. اکنون به طور خلاصه به بررسی هریک از آن ها می پردازیم. از جمله:

CPU Minin

CPU mining از واحد پردازش مرکزی استخراج کننده برای استخراج اتریوم استفاده می کند. برای شروع استخراج اتریوم با CPU تنها یک کامپیوتر و برخی از برنامه های نرم افزاری لازم است. تقریباً 5 تا 6 سال پیش این یک گزینه مناسب بود. اما، امروزه، به دلیل کاهش سود، محبوبیت آن کاهش یافته است.

GPU Mining

استفاده از کارت گرافیک احتمالاً محبوب ترین روش استخراج ارز های رمزنگاری شده است. ماینر ها از یک یا چند واحد پردازش گرافیکی برای استخراج اتریوم استفاده می کنند. ساخت یک دکل ماینینگ متشکل از GPU ها نسبتاً ارزان و کارآمد است.

یک دکل استاندارد استخراج اتریوم شامل:

 • یک مادربرد
 • یک پردازنده
 • یک قاب دکل است که کارت های گرافیک را در خود جای می دهد

ASIC Mining

ASIC، مخفف Circuit-Integrated Application-Specific Circuits است. ASIC، دستگاه خاصی است که به استخراج رمز ارز ها می پردازد و در مقایسه با روش های فوق، به دلیل قدرت محاسباتی، پردازشی بالاتر می تواند مقدار زیادی ETH تولید کند.

نکته: از ASIC، بیشتر برای استخراج رمز ارز هایی مانند: بیت کوین، بیت کوین کش و لایت کوین استفاده می شود. زیرا، استخراج آن ها با کارت گرافیک به صرفه نیست.

از آنجایی که معدنچیان ASIC قدرت محاسباتی بیشتری نسبت به سایر معدنچیان دارند، این ترس وجود دارد که آن ها فرصت های برابر را از سایر معدنچیان سلب کنند. ماینر هایی که از CPU ها و GPU ها استفاده می کنند، نمی توانند با سرعت ASHIN و درآمد خود با ماینر های ASIC همراه باشند.

گزارش هایی وجود دارد مبنی بر این که معدنچیان ASIC با سرمایه گذاری در مزارع ASIC بر اقتصاد سایر ارز های رمزنگاری شده تأثیر گذاشته اند. خوشبختانه، فعلا اتریوم در این لیست نمی باشد.

استخراج ابری

استخراج ابر یکی از بهترین روش های استخراج اتریوم در کنار استخراج استخر است. این یک فرآیند است که در آن معدنچیان به یک نهاد (معمولاً یک شرکت بزرگ) پول می دهند تا دکل های معدنی خود را اجاره دهند. در این نوع قرارداد معمولاً تمام درآمدهای دکل به کیف پول رمزنگاری معدنچی منتقل می شود.

خدمات استخراج ابری معمولاً دارای امکانات معدنی بزرگی است که از چندین دکل معدن تشکیل شده است. با استفاده از این ارزش محاسباتی ترکیبی، آن ها می توانند خدمات استخراج را در مقیاس بزرگ بهتر از سایرین ارائه دهند. افرادی که پول کافی برای سرمایه گذاری در معادن استخراج خود ندارند می توانند از این سرویس برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده استفاده کنند.

با این حال، یکی از معایب مربوط به استخراج ابری این است که شما باید پول را از قبل پرداخت کنید به این معنی که در صورت کاهش قیمت ETH، پول خود را پس نمی گیرید. همچنین نمی توانید سخت افزار و نرم افزار ارائه شده توسط شرکت استخراج ابری را تغییر دهید.

استخراج انفرادی

به نظر می رسد که استخراج به تنهایی یا استخراج انفرادی معقول ترین روش استخراج باشد. اما، میزان رقابت به دلیل تعداد مشارکت کنندگان در شبکه بالا است. این تنها در صورتی سودآور است که منابع کافی برای حضور گسترده در شبکه را داشته باشید. به عنوان مثال: اگر بیش از صد GPU به عنوان بخشی از یک مزرعه استخراج دارید.

با این حال، معایب زیادی در رابطه با نگهداری مزرعه معدنی وجود دارد. در نتیجه ممکن است در اثر تهویه بد دچار مشکلاتی مانند: گرمایش و ایجاد آتش سوزی شوند. حفظ چندین دکل معدن نیز به این معنی است که باید هزینه زیادی برای برق صرف کنید، به خصوص اگر می خواهید بیش از 10 کارت گرافیک نصب کنید.

استخر های استخراج

اتریوم را می توان با استفاده از استخرهای استخراج، نیز استخراج کرد. این نوع بیشتر توصیه می شود. زیرا، گروهی مشترک از استخراج کنندگان ارز های رمزنگاری شده منابع محاسباتی خود را در یک استخر استخراج ترکیب می کنند. این امر احتمال یافتن بلوک را تقویت می کند و منجر به سود بیشتر می شود. درنتیجه، شرکت کنندگان در استخر برای پیدا کردن یک بلوک ETH پاداش دریافت می کنند.

شما همیشه این انتخاب را دارید که به تنهایی با سرور های اختصاصی خود بروید یا به همراه سایر ماینر ها به استخراج ماینینگ بپیوندید تا خروجی هش خود را ترکیب کنید. به عنوان مثال: ترکیب 6 دستگاه ماینینگ در یک استخر می تواند 335 مگا هش در ثانیه ارائه دهد که می تواند 2 هش گیگا قدرت استخراج ایجاد کند.

نحوه استخراج اتریوم

کدام روش استخراج برای شما بهتر است؟ تصمیم گیری بر اساس عوامل مختلف متفاوت است. به عنوان مثال: امروزه، استخراج ASIC غیرقابل پیش بینی است و استفاده از CPU از نظر مالی مقرون به صرفه نیست. در نهایت، استخراج ابری و کارت گرافیک (GPU) و استفاده از استخر استخراج روش های رایج هستند.

در نهایت، یکی از بهترین روش هایی که کارشناسان معتقدند می توان اتریوم را استخراج کرد، استفاده از استخر استخراج است. زیرا، استخر استخراج اتریوم به شما امکان می دهد، نوسانات پرداخت های خود را کاهش دهید. این کار با ارائه پرداخت های کوچکتر، اما مکرر به شما به جای مبلغ یکجا که تنها پس از حل شدن بلوک دریافت می کنید، انجام می شود. همیشه سعی کنید، استخر معدنی را انتخاب کنید که کمترین هزینه و شرایط قابل اعتماد را در اختیار شما قرار دهد.

نحوه استخراج اتریوم

در ادامه نحوه استخراج اتریوم را به دو روش کاربردی توضیح داده ایم:

نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز

بنابراین، قبل از شروع استخراج باید نیاز های نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز خود را بررسی کنید. شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت. از جمله:

 1. برنامه استخراج: اتریوم از الگوریتم اتاش استفاده می کند. بنابراین، نرم افزار استخراج شما را باید بر اساس الگوریتم تنظیم کنید.
 2. آدرس استخر معدن
 3. کارت گرافیک: GPU با 3 گیگابایت رم، می تواند اتریوم را استخراج کند. ما همیشه توصیه می کنیم که از Desktop استفاده کنید. با این حال، لپ تاپ های گیمینگ نیز به دلیل دارا بودن کارت های رده بالا، می توانند Ethereum را استخراج کنند.
 4. درایور های GPU
 5. کیف پول های رمزنگاری شده: همچنین برای دریافت ETH به یک کیف پول ارز رمزنگاری شده نیاز دارید.
 6. سیستم عامل: شما باید Windows 10 (64bit) را انتخاب کنید. متناوباً، می توانید از انواع مختلف استفاده کنید.

برای انتخاب نرم افزار استخراج مناسب برای اتریوم، معیار های زیر را بررسی کنید تا تصمیم نهایی خود را بگیرید:

 • حداکثر نرخ هش: شما باید نرم افزار استخراج خود را پس از بررسی قابلیت های سخت افزاری استخراج، انتخاب کنید.
 • نوع استخراج: بسته به نوع استخراج مورد نظر شما، نیازهای نرم افزاری شما متفاوت خواهد بود.

استخراج اتریوم با استخر ماینینگ

در میان تمام روش های استخراج در بالا، کاملاً واضح است که پردازش GPU ،CPU و ASIC مانند گذشته سودآور نیستند. بنابراین، پیوستن به استخر ماینینگ، راه ترجیحی برای کسب درآمد بیشتر در حین استخراج اتریوم است.

نصب درایور کارت گرافیک: قبل از شروع فرآیند استخراج استخر، مطمئن شوید که همه درایور های کارت گرافیک را نصب کرده اید. سپس، برای شروع عملیات استخر استخراج مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: استخر استخراج را انتخاب کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به استخر معدن بپیوندید. با استفاده از استخر استخراج، منابع را به اشتراک می گذارید که هزینه اجرای سکو های استخراج را کاهش می دهد. بسته به کیفیت و ساختار گروه معدن، شانس پیدا کردن یک بلوک به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

برخی از بهترین استخر های معدنی شامل: F2Pool ،Sparkpool ،Nanopool و Ethermine هستند. برای این راهنما ما Ethermine را انتخاب کرده ایم. زیرا، می توان گفت محبوب ترین استخر استخراج است. دارای ویژگی هایی مانند استخراج ناشناس، طرح پرداخت PPLNS در زمان واقعی و هزینه کم است.

برای پیوستن به استخر استخراج، تنها چیزی که نیاز دارید آدرس کیف پول شماست. در اینجا، نیازی به ثبت نام نیست و این به شما این امکان را می دهد که به صورت ناشناس استخراج کنید.

استخر استخراج را انتخاب کنید.

مرحله 2: ایجاد یک کیف پول ارز رمزنگاری شده

هنگام انتخاب کیف پول ارز رمزنگاری شده، امنیت باید اولویت شما باشد. بنابراین، اگر از قبل کیف پول دیجیتال ندارید، باید آن را ایجاد کنید. بسته به ترجیحات خود می توانید کیف پول نرم افزاری یا سخت افزاری را انتخاب کنید.

شما می توانید هر کیف پول رمزنگاری شده ای را که از اتریوم پشتیبانی می کند، انتخاب کنید. ما در اینجا تصمیم گرفتیم از Coinbase استفاده کنیم. برای ایجاد کیف پول ارز رمزنگاری شده، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • به www.coinbase.com بروید.
 • توصیه می شود نسخه Android یا iOS را بارگیری کنید.
 • پس از بارگیری برنامه، آن را در تلفن همراه خود باز کنید.
 • روی “شروع به کار” کلیک کنید.
 • پس از ارائه گزینه ایجاد کیف پول، چندین راهنمایی ایمنی در اختیار شما قرار می گیرد.
 • یک پین کد قوی برای کیف پول Coinbase خود انتخاب کنید.
 • همچنین، می توانید تشخیص چهره یا احراز هویت اثر انگشت را فعال کنید.
 • منتظر بمانید تا حساب شما ایجاد شود و پس از آن آماده استفاده از آن خواهید بود.

مرحله 3: انتخاب نرم افزار استخراج

مرحله بعدی انتخاب نرم افزار استخراج است. EasyMiner و Ethminer دو نمونه خوب هستند. ما قصد داریم از Ethminer برای این راهنما استفاده کنیم که می توانید آن را به سادگی از سایت Github بارگیری کنید.

انتخاب نرم افزار استخراج

مرحله 4: ایجاد فایل BAT

برای شروع فرآیند استخراج، باید یک فایل BAT ایجاد کنید. ETHminer یک تنظیم پیش فرض را ارائه می دهد که برای اکثر واحد های پردازش گرافیکی خوب کار می کند. پیش بروید و از تنظیمات “ETHminer” استفاده کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به پوشه ای که در آن نرم افزار Ethminer را از سایت Github بارگیری کرده اید، بروید.
 • سپس، با کلیک راست روی دایرکتوری> New> Text Document یک سند متنی جدید ایجاد کنید.
 • نام فایل را startmining.bat بگذارید و در پیامی که ظاهر می شود، بر روی گزینه “yes” کلیک کنید.
ایجاد فایل BAT
 • روی فایل راست کلیک کرده و گزینه “ویرایش” را انتخاب کنید.
 • اطلاعات کپی شده از سایت را در فایل، جای گذاری کنید.
 • در مرحله بعد، سرور نزدیک به مکان خود را به همراه یک سرور پشتیبان انتخاب کنید.
سرور نزدیک به مکان خود را انتخاب کنید.
 • سپس، آدرس کیف پول اتریوم خود را در جایی که هزینه استخراج خود را دریافت می کنید، وارد کنید.
 • برای شروع استخراج، فایل را ذخیره کرده و سپس، فایل دسته ای را اجرا کنید.

مرحله 5: شروع فرایند استخراج

هنگامی که فایل دسته ای را برای شروع استخراج اجرا می کنید، حدود 2 دقیقه طول می کشد. هنگامی که مشاهده کردید نرخ هش روی کنسول ظاهر شد، مطمئن باشید که روند شروع شده است.

اگرچه، استخراج استخر سودآورترین روش استخراج اتریوم است. اما، هنوز هم بسیاری از مردم می خواهند از GPU های خود برای استخراج استفاده کنند. راهنمای زیر به شما کمک می کند تا با استفاده از GPU، استخراج را شروع کنید.

استخراج اتریوم با استفاده از کارت گرافیک (GPU)

برای شروع استخراج با کارت گرافیک می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: بارگیری و راه اندازی مشتری

تعداد زیادی مشتری استخراج وجود دارد که می توانید بارگیری کنید. ما “Miner Gate” را به منظور این راهنما انتخاب کرده ایم.

 • می توانید آن را مستقیماً از وب سایت رسمی آن ها بارگیری کنید.
 • پس از اتمام نصب، برنامه را اجرا کنید.
 • سپس، روی “ایجاد حساب” در بالا سمت راست کلیک کرده و آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید.
 • در مرحله بعد، بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید تا فرآیند استخراج آغاز شود.
در کادر مورد نظر آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید.

مرحله 2 رایانه شخصی را محک بزنید

همیشه ایده خوبی است که قبل از شروع فرآیند استخراج، رایانه خود را محک بزنید. برای این کار، پس از اجرا برنامه در نوار بالا گزینه “benchmark” را انتخاب کنید. سپس، بر روی گزینه “شروع معیار” کلیک کنید.

مرحله 3: شروع فرایند استخراج

برای شروع فرآیند استخراج، طبق مراحل زیر پیش بروید.

 • در بالای صفحه بر روی تب “miner“، کلیک کنید.
 • گزینه “Ethereum” را از لیست ارزهای رمزنگاری شده موجود که MinerGate می تواند استخراج کند، انتخاب کنید.
 • در کنار گزینه “Ethereum”، بر روی گزینه “Start Mining” کلیک کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که همیشه روی منوی “مشاهده” کلیک کنید و مطمئن شوید که سایر ارزهای رمزنگاری شده به جز ETH از حالت انتخاب خارج شده اند.
 • MinerGate، اکنون بارگیری یک فایل DAG یا Dagger Hashimoto را آغاز می کند. این یک فایل با حجم 1 گیگابایت است و نمایانگر الگوریتم های PoW لازم برای استخراج بلوک های ETH است.
 • پس از شروع استخراج، می توانید روی برگه “Miner” کلیک کنید تا موجودی فعلی خود را بررسی کنید (این برگه نشان دهنده تمام ETH است که تا به امروز استخراج کرده اید).
 • می توانید هش ریت فعلی خود را از قسمت “GPU Mining” بررسی کنید. برای انتخاب تعداد GPU هایی که مایل هستید به فرآیند ماینینگ اختصاص دهید، می توانید از منوی کشویی در بخش استخراج GPU استفاده کنید.

شیوه برداشت Ethereum از کیف پول

برای براشت، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • برای برداشتن ETH، از MinerGate به “برگه کیف پول” بروید.
 • سپس، بر روی گزینه “برداشت” کلیک کنید (همچنین، می توانید به قسمت داشبورد بروید و از دکمه برداشت در کنار ETH استفاده کنید).
 • مقدار مورد نظر ETH را وارد کنید. برای برداشتن همه یافته ها، می توانید فیلد را خالی بگذارید.
 • در نوار آدرس، آدرس کیف پول خود را وارد کرده و دوباره دکمه برداشتن را فشار دهید تا روند برداشت انجام شود.

شیوه محاسبه سود

می توانید با استفاده از ماشین حساب استخراج اتریوم مانند: bitinfocharts.com یا cryptocompare.com برآورد، نسبتاً دقیقی از میزان درآمد خود به دست آورید. برای محاسبه سود، موارد زیر را محاسبه کنید.

 • معدنچی خود را باز کرده و Mh/s خود را بررسی کنید.
 • پس از باز کردن هر یک از ماشین حساب ها، هزینه برق و مصرف برق را وارد کنید.
 • بر اساس مقدار 1 ETH در آن زمان، نتایج متوسط را بازیابی می کند.
 • Mh/s که GPU ارائه می دهد.
 • به عنوان مثال:
  • 32.258=Mh/s
  • مصرف برق در وات = 120
  • هزینه هر کیلووات ساعت = 0.10 دلار
  • هزینه استخر 2 دقیقه= 1.0٪
شیوه محاسبه سود

در نتیجه به نتایج زیر می رسیم:

 • سود در روز: 3.66 دلار
 • سود در هفته: 25.59 دلار
 • سود ماهانه: 109.68 دلار
 • سود در هر 6 ماه: 658.08 دلار

آیا استخراج اتریوم از بیت کوین سود آورتر است؟

کارشناسان و تحلیلگران ارز های رمزنگاری شده بر این عقیده هستند که استخراج اتریوم سود بیشتری نسبت به استخراج بیت کوین دارد. طبق آخرین آمار، معدنچیان اتریوم به طور متوسط 77 میلیون دلار درآمد روزانه دارند. در حالی که استخراج کنندگان بیت کوین 67 میلیون دلار به دست آورده اند. بنابراین، بسیاری از متخصصان در این زمینه معتقدند که استخراج اتریوم به جای بیت کوین به طور کلی سودآورتر است.

سخن آخر

با افزایش دشواری استخراج در اتریوم، همراه با کمبود جهانی GPU، یافتن راه های جایگزین برای استخراج به منظور کنترل هزینه ها دشوارتر می شود. خوشبختانه، استفاده از استخراج استخر Ethereum یکی از این روش ها است که به شما امکان کنترل هزینه ها و در نتیجه بازدهی بیشتر را می دهد.

منبع:

www.guru99.com
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا