اخبار سلامتسلامت

جدید ترین اخبار در رابطه با ویروس کرونا (16 بهمن ماه)

همانطور که می دانید، ویروس کرونا همچنان با قدرت هر چه تمام تر در حال پیشرفت بوده و تاکنون افراد بسیاری را به کام مرگ کشانده است. ما در گذشته آنچه که باید در رابطه با ویروس کرونا بدانید را گفتیم و همه موارد مراقبتی لازم را در این زمینه بازگو کرده ایم. در این بخش قصد داریم به صورت لحظه ای، تمامی اخبار و حواشی پیرامون ویروس کرونا را بررسی نماییم.

تعداد مبتلایان

طبق گزارشات پذیرفته شده و رسمی، تا این لحظه 24،505 نفر به این ویروس جدید آلوده شده اند که از این تعداد، 24،292 نفر در چین گزارش شده و 213 نفر در 27 کشور دیگر در سراسر دنیا گزارش شده است.

تاکنون 493 مرگ تایید شده در اثر ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان گزارش شده است که تمامی این افراد به جز یک فرد در فیلیپین و یک فرد در هنگ کنگ، جزو شهروندان چین بوده اند و در این کشور جان خود را از دست داده اند.

همچنین از کل افرادی که به این ویروس مبتلا شده اند، 906 نفر به بهبودی کامل دست پیدا کرده و موفق به ترخیص از مراکز درمانی شده اند. 897 مورد از این افراد در خود چین درمان شده و 9 مورد دیگر در چهار کشور تایلند، استرالیا و ژاپن و ویتنام درمان شده اند.

جدیدترین گزارشات

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تعداد افراد درمان شده، رو به افزایش است و این می تواند خبر امیدوار کننده ای برای مردم سراسر دنیا باشد. از ابتدای شیوع ویروس کرونا، تعداد زیاد جان باختگان نسبت به بهبودیافتگان بسیار نگران کننده بود. اما با تلاش پزشکان و مسئولین چینی، این اختلاف رفته رفته رو به کاهش گذارد تا اینکه از چند روز پیش، بالاخره تعداد بهبودیافتگان نسبت به جان باختگان افزایش یافت و در حال حاضر این اختلاف به دو برابر نزدیک شده است.

در خصوص ورود ویروس کرونا به کشور نیز همچنان هیچ گزارش رسمی دریافت نشده است و شنیده ها حاکی از این است که تنها چند مورد مشکوک به این ویروس در بیمارستان های مختلف کشور گزارش شده که جواب آزمایشات همگی این موارد، منفی بوده و به این ترتیب هنوز هیچ فرد مبتلا به کرونا در ایران ثبت نشده است.

این پست به صورت لحظه ای در صورت انتشار اخبار جدید در رابطه با ویروس کرونا بروز رسانی خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا