ترفند هاعلم و فناوریکامپیوتر و آی تیکامپیوتر و اینترنت

آموزش نحوه اجرای برنامه های اندروید در ویندوز

مانند فروشگاه نرم افزاری مک، مایکروسافت در تلاش است تا برای ویندوز 10 نرم افزارهای قوی را ارائه دهد. کتابخانه فروشگاه مایکروسافت مطمئناً با برنامه هایی که بیشتر از آنها استفاده می کنیم، مانند Facebook ،Netflix و Hulu، مشهورتر است. با این حال، راه حل بهتری وجود دارد و آن اجرای برنامه های اندروید در ویندوز می باشد.

با کمک نرم افزار های مایکروسافت، می توانید نرم افزارهای محبوب اندروید را روی رایانه اجرا کنید. متأسفانه، دریافت برنامه از تلفن یا تبلت به رایانه شخصی مانند نصب نرم افزار دسکتاپ ساده نیست.

مایکروسافت، در حال آزمایش نسخه بتا برای app mirroring اندروید در ویندوز 10 می باشد، بنابرابن هنوز نرم افزار برای اندروید قابل اجرا نخواهد بود.

روش های مختلفی برای اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 10 وجود دارد، از شبیه سازها گرفته تا Dual booting، در این مطلب چند ابزار برای اجرای نرم افزارهای اندروید در ویندوز به شما معرفی می کنیم.

شبیه ساز Bluestacks

برنامه های اندروید در ویندوز: شبیه ساز Bluestacks

Bluestacks App Player یکی از محبوب ترین و قوی ترین شبیه سازهای اندرویدی می باشد، که به شما امکان می دهد بازی ها و برنامه های (Android 7.1.2 Nougat) را در دسکتاپ ویندوز خود اجرا کنید.

استفاده از این نرم افزار رایگان می باشد و می توانید به راحتی تنظیمات شبیه سازی را تغییر دهید و برنامه ها را با استفاده از رابط طراحی شده سفارشی راه اندازی کنید. فناوری “Layercake” از شتاب دهنده های سخت افزاری برای بهبود عملکرد بازی های اندرویدی که در دستگاه های مبتنی بر ویندوزفعال هستند، استفاده می کند.

اگر یک حساب Facebook یا Twitch و رایانه ای با بیش از 8 گیگابایت رم دارید، می توانید از پنجره Bluestacks برنامه ها و بازی ها را مستقیماً پخش کنید. با این حال، ممکن است کاربران بخواهند در صورت امکان AMD-V یا Intel VT-x را در BIOS برای عملکرد بهینه فعال کنند.

Bluestacks، اشتراک اختیاری را ارائه می دهد که پشتیبانی اشتراکی و پیشنهادات انحصاری توسعه دهندگان برنامه را امکان پذیر می کند.

در اینجا نحوه نصب Bluestacks در رایانه را توضیح می دهیم:

مرحله 1: فایل نصب برنامه را از وب سایت رسمی Bluestacks بارگیری کنید.

مرحله 2: برنامه را نصب و راه اندازی کنید و مکان ذخیره سازی برنامه و پرونده های داده را انتخاب کنید. متأسفانه، شما نمی توانید پوشه Bluestacks را تغییر دهید، به طور پیش فرض روی درایو بوت شما نصب می شود.

مرحله 3: پس از نصب Bluestacks، آن را راه اندازی کنید و با اکانت گوگل وارد شوید که برای ورود به فروشگاه Google Play و دسترسی به کتابخانه نرم افزاراندروید، به این اطلاعات نیاز دارید.

Dual booting

جایگزینی برای شبیه سازی برنامه های اندروید در ویندوز وجود دارد که نسخه های جدیدتری از Android را به شما ارائه می دهد، اما این تنظیمات کمی پیچیده ترهستند، این “Dual booting” نامیده می شود و به طور مؤثر کامپیوتر را به یک دستگاه Android تبدیل می کند. هنگامی که رایانه خود را راه اندازی می کنید، گزینه بوت شدن به سیستم عامل Android را بدست خواهید آورد و Android مانند آنچه در تلفن هوشمند یا تبلت انجام می شود کار خواهد کرد.

با این حال، شروع کار به آسانی راه اندازی اندروید نیست. از آنجا که پردازنده های رایانه، کارت های گرافیکی و درایوهای سخت، باید توسط یک توسعه دهنده به Android اضافه شود، باید یک توزیع سفارشی پیدا کنید که از دستگاه شما پشتیبانی کند.

Phoenix OS

برنامه های اندروید در ویندوز:Phoenix OS

سیستم عامل Phoenix مانند سیستم عامل Remix، اندروید 7.1 یا 5.1 کاملی دارد که بر روی ویندوز اجرا می شود. این ویژگی باعث سازگاری عملکرد سیستم عامل دسکتاپ با برنامه های Android می شود.

در اینجا نحوه شروع کار آمده است:

مرحله 1: به صفحه دانلود Phoenix OS بروید و آخرین فایل نصبی را برای رایانه دانلود کنید. پسوند EXE یا ISO را برای نسخه Android انتخاب کنید. در حال حاضر، فایل نصبی Android 7.1 یا Android 5.1 را انتخاب می کنید.

مرحله 2: یک پارتیشن جدید برای Phoenix OS ایجاد کنید.

مرحله 3: فایل نصبی Phoenix OS را اجرا کرده و آن را روی پارتیشن جدید نصب کنید. از طرف دیگر، یک درایو USB قابل اجرا را با Phoenix OS ایجاد کرده و آن را روی بوت نصب کنید.

مرحله 4: volume letter را انتخاب می کنیم و در آن سایز را مشخص می کنیم.


مرحله 5: صبر کنید تا مراحل نصب تمام شود و دوباره راه اندازی مجدد شود. هنگامی که رایانه مجدداً راه اندازی مجدد شد، از منوی بوت خود Phoenix OS را انتخاب کنید.

آخرین نسخه های Phoenix OS را می توانید از فروشگاه Google Play دانلود کنید.

Android-x86

برنامه های اندروید در ویندوز:Android-x86

Android-x86 یک پروژه open-source است که می خواهد جدیدترین نسخه Android را به سخت افزار ویندوز منتقل کند.

آخرین نسخه Android-x86 از ویژگی های اعلان Google، مدیریت هوشمندانه برنامه های پس زمینه، انتخاب متن هوشمند و شتاب سخت افزاری OpenGL ES 3.x برای گرافیک های Intel ،AMD و Nvidia استقبال می کند.

اگرچه سفارشی سازی ها در سیستم عامل آندروید کمتراست، تیم Android-x86 برخی از نکات مهم را برای افزودن رابط کاربری دسکتاپ به اندروید اضافه کرد. این نسخه به ویژگی هایی مانند یک Taskbar launcher جدید و امکان راه اندازی اپلیکیشن در ویندوزهای قابل تنظیم فقط به صورت تمام صفحه ارائه می شود.

Android-x86 همچنین به شما امکان می دهد Android را به دلخواه خود شخصی سازی کنید. شما می توانید themes, home screens را نصب کنید بدون اینکه نگران باشید که آیا آن ها به خوبی کنار هم کار می کنند یا خیر.

نکته: Android برخلاف Remix OS تمام نسخه ها را پشتیبانی نمی کند برای حصول اطمینان از پشتیبانی باید آن را سرچ کنید.

در اینجا نحوه نصب Android-x86 در رایانه شخصی شما آورده شده است:

مرحله 1: ابتدا مطمئن شوید که هارد دیسک کامپیوتر شما حداقل 2 گیگابایت فضای خالی داشته باشد و آخرین نسخه ISO-x86 Android را دانلود کنید.

مرحله 2: Unetbootin را دانلود کنید و پس از باز کردن، فایل ISO-x86 را که در مرحله 1 دانلود کرده اید، انتخاب کنید.

مرحله 3: درایو USB را از لیست گزینه ها انتخاب کرده و OK را بزنید. منتظر بمانید تا UNetbootin Android-x86 را در درایور فلش خود کپی و نصب کند.

مرحله 4: رایانه را مجدداً راه اندازی کنید و Boot to Boot Device Selection را انتخاب کنید.

مرحله 5: درایو فلش خود را انتخاب کنید.

مرحله 6: از منوی UNetbootin، نصب Android-x86 را بر روی حافظه انتخاب کنید.

مرحله 7: پارتیشن یا مکانی را که می خواهید Android-x86 را در آن نصب کنید انتخاب کنید. این برنامه از شما سؤال می کند که آیا قصد دارید دیسک را فرمت کنید، اگر مطمئن نیستید، این کار را انجام ندهید.

مرحله 8: برای نصب GRUB بله را انتخاب کنید و دوباره Yes را انتخاب کنید.

مرحله 9: اعلان سؤال می کند که آیا می خواهید  “make system r/w ” که Android-x86 را قادر می سازد داده ها را بر روی دیسک سخت خود بخواند و بنویسد، Yes را انتخاب کنید.

مرحله 10: رایانه خود را برای بار دوم راه اندازی مجدد کنید. پس از نصب، مانند Phoenix OS، از فروشگاه Google Play استفاده کنید تا برنامه های Android را مطابق میل خود نصب کنید.

Surface Duo و شبیه ساز مایکروسافت

برنامه های اندروید در ویندوز: Surface Duo

در سال 2020 مایکروسافت جزئیات مربوط به Surface Duo و Surface Neo را که برای تعطیلات 2020 در نظر گرفته شده بود رونمایی کرد. محصول Surface Duo برای نرم افزارهای مایکروسافت طراحی شده است و برای کاربران اندروید مناسب نیست، این امر به خریداران یک دستگاه اندرویدی با مدیریت مایکروسافت با سازگاری ویندوز اطلاع رسانی می کند.

با این حال، توجه دیگری برای Android وجود دارد. برای آمادگی Surface Duo، مایکروسافت پیش نمایش Duo SDK را برای توسعه دهندگان و طرفداران علاقه مند برای دانلود قرار داد. این پیش نمایش شبیه ساز اندرویدی را در رایانه شما نصب کرده است که به تقلید از طراحی dual-screen Duo، یکپارچه با Android Studio طراحی شده است.

اگرنمی خواهید وارد دنیای توسعه شوید، این گزینه ای است که به سرعت برنامه های Android را در رایانه ویندوز اجرا و آزمایش کنید.

منبع: How to run Android apps in Windows

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا