علم و فناوریکامپیوتر و آی تی

راهنمای گام به گام، اتصال میکروفون به کامپیوتر

در عصر صوت دیجیتالی، میکروفون ها از همه نوع باید بتوانند به کامپیوتر متصل شده و با آن کار کنند. این که آیا در حال کار روی تولید و ضبط صدا هستید یا فقط می خواهید وضوح صدا را در مکالمات آنلاین افزایش دهید، دانستن نحوه اتصال میکروفون به کامپیوتر، ضروری است.

معرفی بهترین میکروفون های سال 2021

اتصال میکروفون به کامپیوتر، به صورت مقدماتی

1. جک روی میکروفون را بررسی کنید

به طور کلی، اکثر میکروفون های کامپیوتر، دارای یکی از دو نوع جک هستند: یک جک TRS 1/8 اینچی که در اصل همان جک است که در یک جفت هدفون می بینید، یا یک جک USB، که صاف است.

 • اگر از میکروفون XLR، جک یک چهارم اینچی یا انواع دیگر میکروفون استفاده می کنید، به بخش بعدی بروید.

2. پورت مربوطه را در کامپیوتر خود پیدا کنید

تقریباً همه کامپیوتر های رومیزی، دارای پورت های میکروفون قابل مشاهده در قسمت جلویی یا پشتی برج، هستند. معمولاً این پورت صورتی رنگ شده و روی آن تصویر میکروفون وجود دارد. اگر جک هشت اینچی دارید، تنها کاری که برای اتصال میکروفون به کامپیوتر باید انجام دهید، این است که آن را به این درگاه وصل کرده و تست صدا را شروع کنید.

 • اگر در انتهای میکروفون خود جک USB دارید، اکثر کامپیوتر ها دارای دو یا چند پورت USB در کنار یا پشت کامپیوتر هستند. کافی است جک USB را به یکی از این پورت ها وصل کنید.
 • لپ تاپ ها و برخی از کامپیوتر های امروزی، پورت میکروفون ندارند، زیرا به طور کلی مجهز به میکروفون داخلی هستند. معمولاً ممکن است در اکثر کامپیوتر ها به درگاه هدفون متصل شده و تنظیمات صدای خود را بعداً تنظیم کنید.

علائم و نشانه های خرابی پاور کامپیوتر چیست؟

3. میکروفون جدید خود را با نرم افزار ضبط دلخواه خود تست کنید

ساده ترین و سریع ترین راه برای آزمایش سطوح و اطمینان از اتصال میکروفون به کامپیوتر، این است که به گزینه های صدای ورودی خود بروید و مطمئن شوید دستگاهی که به آن وصل کرده اید قابل مشاهده است و برای استفاده انتخاب شده است. یک برنامه ضبط را باز کنید و سعی کنید از میکروفون استفاده کنید و سطوح را تنظیم کنید.

 • در Windows، می توانید از “Sound Recorder” استفاده کنید، در مک، Quicktime یا GarageBand، خوب هستند.

اتصال میکروفون های حرفه ای

1. جک انتهای میکروفون را بررسی کنید

میکروفون های درجه یک، میکروفون های کندانسور و سایر تجهیزات حرفه ای عموماً قبل از وصل کردن آن ها، به آداپتور یا کابل مبدل نیاز دارند. این کابل ها از نظر قیمت متفاوت هستند و بسته به نوع میکروفونی که می خواهید به کامپیوتر متصل کنید، متفاوت خواهند بود.

 • اگر در انتهای میکروفون، سه گوش از شاخک ها مشاهده می کنید، این یک میکروفون XLR است برای اتصال میکروفون به کامپیوتر، باید یک کابل تهیه کنید که جک XLR را به پورت هشت اینچی تبدیل می کند. یک جعبه مبدل، که آن را به USB یا میکسر، تبدیل می کند.
 • اگر جک، یک چهارم اینچ است، این اندازه یک کابل گیتار است. بنابراین، باید یک کابل آداپتور خریداری کنید که به اندازه USB یا اندازه هشت اینچ، تبدیل می شود و آن را به پورت میکروفون یا درگاه هدفون تیدیل می کند.

مطالعه کنید: چگونه اسپیکر های کامپیوتر و مک بوک را تعمیر کنیم؟

2. مبدل مناسب را تهیه کنید

کابل ادابتور برای اتصال USB به میکروفون.

هر دوی این نوع میکروفون ها قبل از اتصال آن ها به کامپیوتر باید به نوعی آداپتور، متصل شوند. از آنجا که این میکروفون ها معمولاً از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، بهتر است روی تجهیزات تطبیق خوب، سرمایه گذاری کنید تا سیگنال تا حد ممکن قوی نگه داشته شود.

 • برای بهترین کیفیت صدا، روی یک برد مخلوط با خروجی USB، سرمایه گذاری کنید.
 • کابل های مبدل چهار اینچ به هشت اینچ، به طور گسترده در دسترس و ارزان هستند. می توانید آن ها را در هر فروشگاه لوازم الکترونیکی یا خرده فروش آنلاین لوازم الکترونیکی، پیدا کنید.

3. میکروفون جدید خود را با نرم افزار ضبط دلخواه خود آزمایش کنید

ساده ترین و سریع ترین راه برای آزمایش سطوح و بررسی تنظیمات این است که به گزینه های صدای ورودی خود بروید و مطمئن شوید دستگاهی که به آن وصل کرده اید، قابل مشاهده است و برای استفاده انتخاب شده است. یک برنامه ضبط را باز کنید و سعی کنید از میکروفون استفاده کنید و سطوح را تنظیم کنید.

 • برای اطمینان از اتصال میکروفون به کامپیوتر، در Windows، می توانید از “Sound Recorder” استفاده کنید، در مک، از Quicktime یا GarageBand، می توانید استفاده کنید.

عیب یابی مشکلات رایج

1. تنظیمات ورودی صدا را بررسی کنید

اگر سیگنالی دریافت نمی کنید، به تنظیمات صدای کاامپیوتر خود بروید و مطمئن شوید که دستگاه صحیح انتخاب شده است و سطوح مناسب است.

 • در مک( Mac): هیچ محرکی وجود ندارد که مانع شود، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که وارد تنظیمات سیستم شوید و روی “Sound” کلیک کنید، سپس “Input” را انتخاب کنید. مطمئن شوید که میکروفون به جای میکروفون داخلی بررسی شده باشد.
 • در کامپیوتر شخصی( PC): به کنترل پنل بروید و روی “Hardware and Sound” کلیک کنید، سپس روی “Sound” کلیک کنید تا پنجره دیگری ظاهر شود. در بالا، روی ضبط کلیک کنید و میکروفون خود را در آنجا ببینید. اگر علامت تیک سبز در کنار آن وجود ندارد، انتخاب نشده است. روی آن کلیک کنید و روی properties کلیک کنید. سپس می توانید تنظیمات پایین را به “Use this Device” تغییر دهید و دفعه بعد که به کامپیوتر شما وصل شد به طور خودکار از آن استفاده می کند.

2. سطح ورودی را تنظیم کنید

در اکثر کامپیوتر ها، می توانید سطح درجه صدای ورودی را کنترل کنید. با میکروفون های با کیفیت پایین، معمولاً بهتر است آن را در محدوده پیش فرض، حدود 50% تنظیم کنید.

 • در مک( Mac)، می توانید این کار را در System Settings، در بخش “Sound” انجام دهید.
 • در کامپیوتر شخصی( PC)، می توانید این کار را در”Hardware and Sound”، در بخش “Sound” انجام دهید.

3. میزان صدای بلندگو و کامپیوتر خود را بررسی کنید

تست میزان صدای اسپیکر ها و میکروفون.

اگر اسپیکر های خارجی دارید یا هدفون به برق متصل شده است، باید دوباره بررسی کنید و مطمئن شوید که میزان صدا به درستی تنظیم شده است، وگرنه ممکن است اتصال میکروفون به کامپیوتر انجام نشود و چیزی نشنوید.

4. تنظیمات میکروفون را بررسی کنید

بدیهی است، باید مطمئن شوید که میکروفون روشن است، کابل فلاش وصل شده است و با توجه به میکروفون، سایر تنظیمات را به درستی تنظیم کرده اید.

 • برخی از میکروفون های کندانسور و میکروفون های اسپیکر، دارای تنظیمات مختلف ضامن هستند که برخی از آن ها ممکن است بلندتر باشند یا دارای طیف وسیع تری از صدا باشند. بین آن ها جابجا شوید تا متوجه شوید چه چیزی برای شما بهتر به نظر می رسد.

5. تنظیمات را در برنامه خاصی که از آن استفاده می کنید بررسی کنید

برنامه های مختلف پردازش صدا، دارای تنوع تنظیمات ورودی نیز هستند که باید آن ها را بررسی کنید. برخی از نرم افزار های ضبط، ممکن است هنوز تنظیم شده باشند تا میکروفون داخلی یا صدا را از منابع دیگر دریافت کند، حتی اگر آن را در تنظیمات سیستم خود تغییر داده اید.

 • برای مثال اگر از اسکایپ استفاده می کنید، به: “Tools> Options> Audio settings” بروید و میکروفون خود را انتخاب کنید. اگر میکروفون شما در لیست نیست یا هنوز کار نمی کند، بررسی کنید که آیا برای اجرا به نرم افزار یا درایور نیاز دارد یا خیر.

6. سعی کنید کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید

گاهی اوقات، باید برنامه ای را که سعی می کنید حداقل از آن استفاده کنید، ببندید یا حتی راه اندازی مجدد کنید تا برخی از کامپیوتر ها، اتصال قطعه جدیدی از سخت افزار یا همان میکروفون را، تشخیص دهند.

 • اگر میکروفون هنوز کار نمی کند، سعی کنید از میکروفون دیگری استفاده کنید. این به شما کمک می کند بفهمید که کامپیوتر یا میکروفون، مقصر است.

منبع: wikihow

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا