کامپیوتر و آی تی

چگونگی اتصال مجدد کلید ها روی کیبورد

بدون وجود تمام کلید ها، یک کیبورد عملاً بی فایده است. اگر کلید شما از صفحه کلید خارج شده است، پس احتمالاً مایلید آن را درست کنید. حتی اگر سعی کرده اید صفحه کلید خود را تعمیر کنید و شکست خورده باشید، امید خود را از دست ندهید. می توانید یک کلید را روی کیبورد خود مجدد اتصال دهید. تمام آنچه شما نیاز دارید صبر، تمرکز و آن کلید جدا شده مزاحم است. در اینجا نحوه اتصال مجدد کلید ها روی کیبورد را توضیح خواهیم داد.

اتصال مجدد یک کلید روی صفحه کلید لپ تاپ

۱. پشت کلید را قبل از اسمبل کردن از نظر خرابی برای کیبورد خود بررسی کنید. کلید را برگردانید تا مطمئن شوید، بخشی از کلید که روی صفحه کلید قفل شده است، هنوز سر جای خود قرار دارد. باید یک قطعه پلاستیکی کوچک ببینید که دوباره به پایه صفحه کلید متصل شود.

بررسی کلید و اتصال مجدد آن بر روی کیبورد

کلید مربوط به پایه کیبورد که قصد دوباره اسمبل کردن آن را دارید، مقایسه کنید تا مطمئن شوید این قفل وجود دارد. اگر اینگونه نباشد، ممکن است به یک کلید جایگزین نیاز داشته باشید. کلید های قابل تعویض تکی را می توانید به صورت آنلاین خریداری کنید.

۲. صفحه کلید خود را بررسی کنید تا از سالم بودن پایه اطمینان حاصل کنید. برای اینکه کلید شما مجدد اتصال یابد و کار کند، پایه کیبورد هنوز باید قطعات لازم را روی خود داشته باشد. نگاهی بیندازید که آیا توپی لاستیکی در مرکز و همچنین قلاب های فلزی کوچکی که کلید را نگه دارند، هنوز وجود دارند.

بررسی سالم بودن کیبورد برای اتصال مجدد کلید بر روی آن

این برآمدگی در قسمت مرکزی قرار دارد که کلید در آن قرار می گیرد. قلاب های فلزی در قسمت قفل زیر کلید قرار می گیرند. برخی از لپ تاپ ها ممکن است قلاب های فلزی نداشته باشند. به جای قلاب های فلزی، ممکن است قلاب پلاستیکی داشته باشید.

۳. اگر کلید شما دارای براکت نگهدارنده است، براکت نگهدارنده را با پایه کلید روی صفحه کلید جفت کنید. به پایه صفحه کلید نگاه کنید تا ببینید که چگونه براکت نگهدارنده با پایه مطابقت دارد. روی براکت نگهدارنده دوباره سرجای خود کلیک کنید.

براکت نگهدارنده برای اتصال کلید بر روی کیبورد

براکت نگهدارنده قطعه ای جداگانه است که معمولاً سفید شفاف یا مات است. هنوز هم می تواند به پایه یا کلید هنگام اسمبل کردن بر روی کیبورد متصل شود.

۴. ابتدا کلید را با قفل در جای خود قلاب کنید. اگر صفحه کلید شما قلاب های فلزی دارد، قلاب ها را درون قفل قرار دهید. ابتدا آن سمت کلید را سر دهید. اگر لپ تاپ شما دارای قلاب های پلاستیکی است، کلید خود را بر روی آن سر دهید تا لازم باشد که کلید ابتدا روی قلاب بچسبد.

قفل کردن و اتصال کلید بر روی کیبورد

۵. طرف دیگر کلید را به محل خود فشار دهید. بعد از قرار دادن کلید روی قلاب، به آرامی سمت دیگر کلید را فشار دهید. شما باید احساس کنید که دوباره به جای خود بر می گردد و ممکن است صدای کلیک آن را بشنوید.

فشار دادن و اتصال کلید بر روی کیبورد

۶. برای اطمینان از قرار گیری صحیح دکمه، بالا و پایین آن را فشار دهید. کلید را چندین بار فشار دهید تا ببینید آیا به درستی در محل قرار گرفته است یا نه. کلید باید کمی به سمت بالا باشد. اگر کلید مجدد روی کیبورد اتصال نمی یابد، ممکن است لازم باشد آن را به تعمیرگاه ببرید. اگر Mac دارید، می توانید آن را به Apple Store ببرید.

بالا پایین رفتن کلید

اتصال مجدد کلید روی کیبورد دسکتاپ

۱. برای اطمینان از سالم بودن آن به زیر کلید نگاه کنید. کلید را زیر و رو کنید تا مطمئن شوید که داخل کلید آسیب ندیده است. ممکن است کلید به دلیل آسیب دیدگی جدا شده باشد. کلید باید یک قطعه پلاستیکی در داخل داشته باشد که دوباره به قسمتی که روی پایه کیبورد قرار دارد اتصال یابد.

اتصال کلید بر روی کیبورد دسکتاپ

اگر کلید شما خراب است، باید جایگزینی از یک صفحه کلید قدیمی یا یک فروشگاه آنلاین پیدا کنید که کلید های جایگزین را ارائه دهد.

۲. بررسی کنید تا از سالم بودن بخش مورد نظر بر روی کیبورد مطمئن شوید. به فضای مربعی که کلید دوباره روی صفحه کلید قرار می گیرد نگاه کنید. در مرکز پایه باید یک پیستون کوچک و لوله مانند را ببینید که به کلید متصل می شود. این قطعه ای است که هنگام تایپ کردن به سمت بالا و پایین حرکت می کند. باید در جای خود باشد و شکسته نباشد.

بررسی سالم بودن کیبورد دسکتاپ برای اتصال کلید ها بر روی آن

لازم به ذکر است که حروفی که معمولا جای ثابتی بر روی همه کیبورد ها ندارند مانند حرف ژ در کیبورد، باید علامتگذاری شوند تا هنگام اسمبل کردن کیبورد یا اتصال مجدد کلید ها بر روی کیبورد با مشکل مواجه نشوید.

هر کلید پیستون مخصوص به خود را دارد. وقتی کلید را فشار می دهید، پیستون ثبت می کند که آن حرف را فشار داده اید. اگر پیستون خراب باشد یا از بین رفته باشد، باید کل صفحه کلید خود را تعویض کنید زیرا تعمیر کلید امکان پذیر نیست.

۳. کلید را با پایه و پیستون تراز کنید. کلید را روی پایه خود نگه دارید. پایین بیایید و سر خود را به پهلو برگردانید تا ببینید می توانید کلید را در پایه قرار دهید یا نه. مطمئن شوید کلید با بخش زیرین خود برای اتصال مجدد روی کیبورد مطابقت دارد. باید به طور مساوی در پایه قرار بگیرد.

تراز کردن کلید بر روی کیبورد

۴. کلید را روی پیستون فشار دهید و منتظر صدای کلیک باشید. کلید را به آرامی در جای خود روی صفحه کلید فشار دهید. خیلی فشار ندهید زیرا می توانید به پیستون آسیب برسانید. وقتی جای کلید درست باشد، باید یک صدای کلیک بشنوید.

فشار دادن کلید کیبورد

۵. تست کنید تا مطمئن شوید کلید کار می کند. برای اطمینان از عملکرد کلید چندین بار دکمه را فشار دهید. باید به آرامی بالا و پایین حرکت کند. اگر به نرمی حرکت نمی کند، کلید را جدا کنید و دوباره سعی کنید آن را در یک ردیف قرار دهید. ممکن است کلید یا پیستون آسیب دیده باشد. اگر پس از چندین تلاش نتوانستید حرکت روان کلید را به دست آورید، ممکن است مجبور شوید صفحه کلید را تعویض کنید.

سوالات متداول

آیا می توان کلید های صفحه کلید را برداشت و دوباره آن ها را اسمبل کرد؟

بله، تا وقتی که ظرافت داشته باشید و پایه کلید و شکاف کیبورد برای اتصال مجدد خراب نشده باشد، می توانید کلید را بیرون بیاورید و دوباره روی کیبورد متصل کنید.

بعد از برداشتن کلید چگونه می توان تشخیص داد که آیا کلید شکسته است؟

از زوم دوربین خود استفاده کنید یا یک لنز بزرگنمایی بگیرید و فقط به دقت به دنبال قطعات شکسته باشید. اگر بتوانید ظاهر خوبی پیدا کنید باید کاملاً واضح باشد که کلید شما سالم است.

آیا باید کلید ها را به سمت پایین فشار داد؟

در اکثر صفحه کلید ها، کلید را در جای مناسب قرار داده و به پایین فشار می دهند. وقتی مراحل را انجام دادید خواهید فهمید که دکمه را باید امتحان کنید و ببینید آیا درست است یا خیر. اگر کار می کند اما کمی سفت است، کلید را بیرون بیاورید و دوباره وارد کنید.

منبع: wikihow.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا