ترفند هاگوشی موبایل

نحوه اتصال ایرپاد های اپل به تلفن های اندروید

کاربران تلفن های اندروید انتخاب های زیادی برای هدفون های بی سیم دارند. Google Pixel Buds 2 و آخرین Galaxy Buds سامسونگ (Buds Live در حال حاضر) چند نمونه هدفون بی سیم است که قابلیت اتصال به اندروید را دارند؛ با این وجود ایرپاد های اپل اعم از Air Pods استاندارد، Air Pods Pro یا Air Pods Max جدید وسوسه انگیز هستند، حتی اگر از تلفن اندروید استفاده می کنید.

بنابراین اگر استفاده از گوشی های اندروید را به آیفون ترجیح می دهید، اما ایرپاد را به عنوان هدیه از طرف یکی از اعضای خانواده خود دریافت کرده اید که اطلاعی از تلفن اندروید شما و نوع اتصال گوشی ها و هدفون های بی سیم نداشته یا فقط قصد دارد که شما از هدفون های بی سیم اپل استفاده کنید، پس خبر های خوبی برای شما داریم. این امر کاملاً امکان پذیر است.

برای اینکه بهتر متوجه این موضوع شوید. برخی از ویژگی های ایرپاد که با آن شناخته شده را برای شما بازگو می کنیم. ویژگی هایی مانند جفت شدن سریع و لغو اتصال همزمان؛ اما اگر فکر می کنید این ویژگی ها به همین جا ختم می شوند، احتمالاً نه. با این وجود میان آیفون و اندروید رقابتی به وجود آمده که ارزش دارد تا وقتتان را صرف آن کنید. در اینجا به مواردی از اتصال ایرپاد ها به گوشی های اندروید اشاره می کنیم که جالب است بدانید.

نحوه اتصال ایرپاد به تلفن های اندروید و جفت کردن آن ها

هنگام اتصال ایرپاد به گوشی اندروید، روش جذاب اپل یعنی باز کردن قاب ایرپاد و انتظار برای نمایش سریع و جفت شدن دستگاه ها را نخواهید دید. در عوض شما باید از روش سنتی جستجو در تنظیمات بلوتوث دستگاه خود استفاده کنید.

زمان مورد نیاز: 2 دقیقه.

نحوه اتصال ایرپاد به تلفن های اندروید

 1. باز کردن تنظیمات سریع

  ابتدا برای بازکردن صفحه تنظیمات سریع، صفحه تلفن همراه خود از بالا به سمت پایین بکشید. سپس نماد بلوتوث را لمس کرده و به صورت طولانی فشار دهید.

  اندروید و ایرپاد

 2. یافتن دستگاه جدید

  بسته به نوع تلفن شما گاهی ممکن است لازم باشد Add new device یا Pairing new device را انتخاب کنید. تا تلفن همراه شما دستگاه جدیدی را بیابد.

 3. باز کردن قاب

  در ایرپاد یا ایرپاد مدل Pro ابتدا درب قاب درگاه شارژ هدفون بی سیم را باز کنید.

 4. آماده شدن ایرپاد برای اتصال

  در پشت قاب هدفون بی سیم یک دکمه کوچک قرار دارد. آن را نگه دارید تا چراغ نشانگر موجود بر روی آن شروع به چشمک زدن به رنگ سفید کند. البته اگر ایرپاد مدل Max دارید، باید هدفون را از قاب هوشمند خود خارج کنید. سپس دکمه کنترل نویز را نگه دارید تا چراغ نشانگر پایین هدفون گوش راست به رنگ سفید در آید.

  اتصال هدفون هاب اپل به گوشی های اندروید

 5. اتصال بلوتوثی

  سپس ایرپاد شما در منوی جفت شدن دستگاه های بلوتوث در تلفن اندروید نشان داده می شود. از لیست آن را انتخاب کنید و هرگونه درخواست و پرسش در تلفن خود را دنبال کنید.


  متصل شدن ایرپاد به اندروید

پس از اتصال ایرپاد به تلفن اندروید می توانید از آن مانند سایر هدفون ها استفاده کنید. از این پس آن ها هنگام خارج شدن از قابشان به طور خودکار به تلفن شما متصل می شوند. زمانی که دوباره آن ها را در قاب خود قرار دهید، اتصالشان با تلفن قطع می شود.

برنامه شارژ ایرپاد ها

اگر تلفن اندروید شما به صورت بی سیم و با استفاده از تکنولوژی wireless از پشت تلفن شارژ می شود، می توانید ایرپاد خود را نیز با استفاده از یک قاب شارژ اتصال یافته به قسمت پشتی تلفن اندروید خود شارژ کنید. همچنین این هدفون ها از طریق هر پد پشتیبانی شده دیگر Qi یا کابل Lightning اپل به صورت بی سیم شارژ می شوند.

شارژ بی سیم

چند ویژگی هدفون های اپل که آن ها را از دست خواهید داد

طبیعتاً اگر ایرپاد را همراه آیفون یا محصولات دیگر اپل استفاده نمی کنید، نمی توانید به تمام ویژگی های این محصول دسترسی داشته باشید و شامل محدودیت هایی می شوید.

البته هنوز هم می توانید با فشار دادن پایه های هدفون در هر دو گوش، پخش و اتصال ایرپاد مدل Pro را در تلفن اندروید کنترل کنید. حتی می توانید با فشار طولانی بر روی پایه های گوش ها پخش صدا را خاموش و روشن کنید. اما کنترل پخش روی ایرپاد استاندارد (هدفونی که Pro نباشد) فقط با ضربه زدن روی هر دو گوشی انجام میشود و قابلیت های دیگر را دارا نیست.

یکی از ویژگی هایی که ممکن است از دست بدهید مکث خودکار است. در iPhone زمانی که شما هدفون را از گوش خود بیرون می آورید پخش متوقف می شود. دوباره که هدفون را در گوش می گذارید پخش از سر گرفته می شود. این یکی از ویژگی های مورد علاقه من در ایرپاد ها است .اما زمانی که از این هدفون در کنار تلفن اندرویدی استفاده می کنم این ویژگی را از دست می دهم.

برنامه های کمکی جانبی

حتی در این باره برنامه های جانبی ای وجود دارد که به شما این امکان  را می دهند؛ فقط با باز کردن قاب هدفون در کنار تلفن همراه خود میزان باتری را مشاهده کنید. به عنوان مثال من از برنامه ای رایگان به نام Air Battery برای مدیریت هدفون خود استفاده می کنم و هیچ مشکلی نیز با آن ندارم.

برنامه جانبی Air Battery از توقف خودکار به عنوان یک ویژگی آزمایشی پشتیبانی می کند. اما در درجه اول این برنامه برای پخش موسیقی از برنامه Spotify طراحی شده است. همچنین یک ویژگی آزار دهنده نیز دارد، آن هم به صورت یک هشدار گوش خراش مخصوص به اندروید در مورد تخلیه بیش از حد باتری هنگام اتصال ایرپاد است.

دسترسی به دستیار های صوتی

به علاوه، شما نمی توانید Google Assistant را در تلفن خود با استفاده از هدفون های اپل فعال کنید. همان کاری که کاربران آیفون می توانند با سیری انجام دهند و این فقط به این دلیل است که اپل ایرپاد های خود را طوری برنامه ریزی کرده تا در هنگام اتصال فقط با دستیار صوتی خودشان کار کنند، نه شرکت های اندرویدی رقیب. پس برای مکالمه با تلفن همراه خود و درخواست از آن باید از همان روش سنتی قبل استفاده کنید .

دستیار های صوتی

منبع: cnet.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا