آرایش و زیباییمد و فشن

آموزش کشیدن خط چشم با سه روش برای مبتدی ها

خط چشم می تواند به بزرگتر شدن چشم یا برجسته شدن نگاه شما کمک کند و حتی می تواند شکل چشم ها را تغییر دهد. بنابراین می توان گفت که آرایش چشم تاثیر زیادی در زیبایی بیشتر شما خواهد داشت و نکته ی مهم این جاست که هر خانومی باید مهارت زیباتر کردن خود و چگونگی انجام آن را بیاموزد. به همین دلیل در این مقاله ما به شما نحوه کشیدن خط چشم با انواع روش های مختلف را آموزش می دهیم.

اگر پیش ازین تا به حال خط چشم نکشیده اید با کمی تمرین می توانید آرایش خود را به سطح زیباتری برسانید. انتخاب هر کدام از این روش ها به انتخاب و سلیقه شما بستگی دارد اما هر کدام مزایا و معایبی دارند که بهتر است بدانید.

مطلب پیشنهادی: نکات مهم در استفاده از انواع لنزهای چشمی

خط چشم مدادی

استفاده از خط چشم مدادی آسان تر و هزینه آن ارزان تر از سایر خط چشم ها است. اما ماندگاری آن روی چشم کم تر است. هم چنین مدادها رنگ های مختلفی دارند و می توانید با توجه به رنگ چشم خود رنگ مداد مورد نظر خود را برای کشیدن خط چشم انتخاب کنید.

به عنوان مثال رنگ های برنز و قهوه ای برای چشم های سبز، بنفش و قهوه ای برای چشم های قهوه ای و رنگ مداد آبی ملوانی و زغالی برای چشم های آبی مناسب است.

اگر از آن دسته از خانم هایی هستید که هر روز آرایش می کنند بهتر است برای کشیدن خط چشم از مداد استفاده کنید. اما برای اینکه خط چشمتان پخش نشود، مداد نباید چرب و خیلی نرم باشد.

* گوشه بیرونی پلک را با دستتان به سمت بالابکشید تا پلک محکم شود. از گوشه داخلی پلک خود شروع کنید و به آرامی به سمت لبه بیرونی پلک حرکت کنید. اگر بخواهید میتوانید خط چشم را کمی دنباله دار بکشید. یرای داشتن ظاهری زیبا خط را ضخیم تر بکشید.

خط چشم مایع

کشیدن خط چشم مایع به مراتب دشوار تر از خط چشم مدادی است، به همین دلیل اکثر خانم ها هراس این را دارند که نتوانند خط چشم باب میل خود را بکشند. اما در این مورد نگران نباشید ما به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید نحوه کشیدن خط چشم مایع را یاد بگیرید.

خط چشم مایع مژه های شما را پر پشت تر و زیباتر نشان می دهد و هم چنین ماندگاری آن نیز بیشتر است. برای کشیدن این خط چشم نیاز به دستی بدون لرزش دارید و با دقت زیاد باید این کار را انجام دهید.

دقت کنید اگر اشتباه کشیدید اجازه دهید خط چشم خشک شود و بعد با یک گوش پاک کن خیس محلی که اشتباه کشیدید را پاک کنید.

* خط چشم را در مقابل خط بالای مژگان خود قرار دهید تا در حد امکان به مژگان نزدیک شود. از وسط شروع کنید و به سمت لبه بیرونی پلک حرکت کنید از خطوط کوچک برای اتصال خطوط خود استفاده کنید و آن ها را پر کنید و ادامه دهید تا یک خط محکم و یکنواخت روی خط بالای پلک های شما قرار گیرد. می توانید از کارت ویزیت برای ایجاد یک خط مستقیم استفاده کنید کافی است کارت ویزیت را در لبه بیرونی پلک خود و در زاویه ای قرار دهید که بتوانید خط چشم را در امتداد آن بکشید.

خط چشم ژلی

اگر میخواهید خطوط پر رنگ و چشم گیر با حالت دودی داشته باشید ازخط چشم ژلی استفاده کنید. این نوع از مدل خط چشم با قلمویی که به همراه دارد، کار با آن را آسان می کند.

با این روش خط چشم ضخیم تر و فوق العاده به نظر می رسد و کار با آن از خط چشم مایع آسان تر است بنابراین برای کسانی که مهارت کافی برا ی کشیدن خط چشم ندارند بهتر است در ابتدا این روش را به کار گیرند.

نکته: برای جلوگیری از عفونت چشم، قلمو را مرتبا تمیز کنید.

* قلمو را در ژل فرو کنید تا فقط موهای آن به ژل آغشته شود. قلمو را در حالتی قرار دهید تا بتوانید ببینید که چکار می کنید. خط چشم را از گوشه داخلی پلک به سمت مرکز و سپس از لبه بیرونی، خط چشم را به سمت داخل امتداد دهید. ابتدا هر مدلی که می خواهید خط چشم را بکشید، در مرحله آخر داخل آن را پر کنید. هم چنین برای اینکه بهتر بتوانید این کار را انجام دهید در طول خط مژه خود نقطه گذاری کنید و سپس با کمک قلمو این نقاط را بهم وصل کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا