سیاسی

آموزش موثرترین مولفه در ارتقاء توان رزمی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به  گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش در مراسم گرامیداشت روز معلم که امروز در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد، با بیان اینکه اقتدار و بالندگی هر سازمانی به نحوه آموزش آن سازمان وابسته است،گفت: از این رو هر چه آموزش عمیق تر و کیفی تر باشد، رشد و پیشرفت بیشتر و دست یابی به موفقیت ها آسانتر می شود.

وی با بیان اینکه آموزش صحیح منجر به ارتقاء توان بازدارندگی می شود،افزود: آموزش موثرترین مولفه در ارتقاء توان رزم است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به ماموریت اصلی ارتش، تاکید کرد: حفظ تمامیت ارضی از مهمترین ماموریت های ما در ارتش است و قطعاً آموزش می تواند نقش موثر و بی بدیلی در این رابطه داشته باشد، بنابراین همه فرماندهان باید نگاهشان به آموزش به عنوان اولویت اول باشد که این موجب موفقیت ما در عرصه اجرای ماموریت است.

دریادار سیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اثربخشی آن در حوزه آموزش، اظهار داشت: از اسفندماه سال ۹۸ که کرونا شیوع پیدا کرد ما صحنه را به خوبی مدیریت کردیم و اجازه ندادیم کلمه بحران وارد ادبیات ارتش شود، چون بحران برابر است با خروج از ریل نظم،به همین جهت توانستیم با اتکا، خلاقیت و نوآوری ها و بهره گیری از فرصت ها در شرایط کرونایی نیز آموزش‌های خود را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه امنیت تعطیل بردار نیست، افزود: ما برای برقراری امنیت به نیروی انسانی آموزش دیده نیاز داریم از این‌رو باید آموزش هایمان را به نحو مطلوب انجام می دادیم. بدین ترتیب برخی شیوه های آموزشی را تغییر دادیم، از فضای مجازی استفاده کردیم، ظرفیت کلاس ها را پایین آوردیم، محل برگزاری کلاس ها را تغییر دادیم و پروتکل های بهداشتی را کاملا اجرا کردیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: اگر در رابطه با آموزش با گام‌های موثر و موفقیت آمیز پیش نمی رفتیم، امروز در حوزه ایجاد امنیت با مشکل مواجه بودیم. به حمدالله امروز مراکز آموزشی ما امن‌ترین مراکز هستند به طوری که در آخرین دوره سربازگیری بیش از ۹۸ درصد مشمولان با توجه به گستردگی موج چهارم کرونا در مراکز آموزشی ارتش حضور پیدا کردند که این بیانگر اعتماد مردم به ارتش و نیروهای مسلح است.

دریادار سیاری با اشاره به مطالبات و انتظارات از حوزه آموزش ارتش، گفت: معاونت آموزش باید جهت پیشرفت قابل ملاحظه بازنگری در همه امور آموزشی را در دستور کار قرار دهند و با توجه به پیشرفت علم و فناوری و تغییر شرایط آموزش ها را متناسب با تغییرات روز ارائه دهند.بازنگری متون آموزشی نیز باید انجام شود و به صورت مستمر این بازنگری ها نیز باید مطابق با تغییرات و شرایط روز تغییر پیدا کند.

وی با بیان اینکه ما تربیت را بر آموزش مقدم می دانیم، افزود: باید یک برنامه‌ریزی منسجم برای تربیت داشته باشیم و در اجرای این ماموریت گام های مناسبی برداریم. توجه به مهارت محوری نیز از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: با توجه به اثر بخشی شبیه سازها، در حوزه آموزش لازم است با خلاقیت بیشتری در این حوزه گام برداریم، چراکه شبیه سازها در ارتقای آموزش و مهارت افزایی افراد موثرند.

دریادار سیاری با بیان اینکه در انتخاب کادر مناسب آموزشی توجه لازم را داشته باشیم چرا که هر کسی نمی تواند وارد این عرصه حساس شود،اظهار داشت: ما باید دقت کنیم افراد خلاق و مبتکر و کسانی که به ارائه آموزش ها علاقمند هستند وارد عرصه آموزش شود.

وی افزود: همچنین تعامل با مراکز علمی و پژوهشی می تواند در رشد و موفقیت ما موثر باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: در حوزه آموزش همانطوری که مورد تاکید فرمانده معظم کل قوا است باید بازی جنگ را مورد توجه قرار دهیم. توجه به این موضوع می تواند در مقاطع مختلف ظرفیت لازم را ایجاد کند و تجربه ما را در صحنه واقعی نبرد ارتقاء بخشد.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا