خانوادهکودک و والدین

آموزش مهارت مالی کودکان در 5 روش متفاوت برای والدین

یکی از بزرگ ترین درس های زندگی که والدین می توانند به فرزند خود منتقل کنند، آموزش مهارت مالی به کودکان است.

به نظر من مدارس موظفند سواد مالی را به عنوان بخشی از برنامه های درسی به کودکان آموزش دهند. این تنها بعد از 11 سالگی اتفاق می افتد. در این مرحله ممکن است کودکان پیش از این عادت های خوب و بد را از والدین خود انتخاب کرده باشند.

نحوه یادگیری بچه ها اغلب از 11 سالگی تا بزرگسالی ادامه می یابد. بنابراین مهم است که در جوانی پیش زمینه مالی خوبی داشته باشند.

در اینجا پنج روش برای کمک به فرزندان خود در امور مالی به کودکان تا بزرگسالی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

1) به کودک خود یک قلک رنگی بدهید

قلک رنگی برای آموزش مهارت مالی کودک
قلک رنگی کودک

یک راه عالی برای شروع آموزش مهارت مالی کودک این است که به آن ها یک قلک رنگی بدهید. با این کار به آن ها اجازه می دهید پس انداز خود را شروع کنند.

در ابتدا احتمالاً این مقدار پول تو جیبی ناچیز خواهد بود، اما با گذشت زمان این امر می تواند به آن ها یاد بدهد که چگونه برای چیزی که واقعاً می خواهند، پول کنار بگذارند.

اگر دوست دارند یک اسباب بازی جدید بخرند، به آن ها کمک کنید تا به آرامی در طی چند هفته پس انداز کنند. این گونه نظم و انضباط مالی از سنین پایین به وجود می آید.

2) زود هنگام ریاضیات را به کودکان بیاموزید

حتی قبل از شروع مهد کودک یا مدرسه، با روش های کودکانه می توانید با آموزش دادن ریاضیات پایه، فرزندان خود را تقویت کنید. با آموختن فرزندان خود به برخی مهارت های ریاضی ساده، مانند: جمع و تفریق، می توانید قبل از شروع مدرسه به آن ها درکی از پس انداز مالی بدهید.

لازم نیست خودتان شخصا به آن ها آموزش دهید. منابع برای آموزش و پرورش کودکان به صورت آنلاین در دسترس هستند تا به آموزش اصول اولیه فرزندانتان بپردازید.

3) حساب بانکی یا پس انداز برای فرزند خود باز کنید

برخی بانک ها به کودکان اجازه می دهند از هفت سالگی حساب برای خود را باز کنند. این می تواند یک روش خوب برای نشان دادن چگونگی پس انداز در یک بانک باشد که به رشد پول شما کمک می کند و به بچه ها یاد می دهد که چگونه پس انداز جمع می شود.

برخی از حساب ها همچنین وقتی بچه های شما کمی بزرگتر می شوند، کارت های بدهی یا کارت های نقدی ارائه می دهند.

شما هم می توانید به فرزندان خود نشان دهید با جدا کردن زباله های پلاستیکی و فروش آن ها می توانید پس انداز کنید. در واقع به آن ها یاد می دهید هر پلاستیک می تواند به اندازه پول نقد ارزش داشته باشد.

با ورود به سال های نوجوانی و انجام کار های کوچک یا نیمه وقت، می توانید فرزندانتان را ترغیب کنید که حساب های پس انداز خود را بررسی کنند.

4) آن ها را ترغیب کنید اهداف خود را در نظر بگیرند

در حالی که یک کودک خردسال احتمالاً بیشتر در مورد خرید اسباب بازی های مورد علاقه خود نگران است، وقتی فرزندانتان بزرگ تر می شوند، مطمئنا بیشتر آن ها را به فکر اهداف بزرگتر مالی مانند خرید اولین ماشین یا تفریحات هستند.

5) به آن ها یاد بدهید استقلال مالی داشته باشند

با ورود فرزندانتان به بزرگسالی، آن ها به فکر ترک خانواده از خانه خواهند بود. مواردی مانند: خوابگاه های اجاره ای، دانشگاهی یا خرید برای خود است، باعث می شود آن ها هزینه های زندگی را به تنهایی در نظر بگیرند.

جمع بندی: اصول اولیه را به کودکان و نوجوانان خود بیاموزید تا به آن ها در درک هزینه واقعی زندگی مستقل کمک کنید. بسیاری از جوانان همچنین برای انجام هزینه های خود به والدین تكیه می كنند.

در حالی که فقط برخی والدین قادر به ارائه پشتیبانی مالی هستند و بسیاری از آن ها نمی توانند کمک زیادی به فرزندان خود کنند. والدینی که مایل به رشد اقتصادی فرزندان خود هستند باید از کودکی شروع به آموزش مالی کودک نمایند.

والدین، اکنون باید خود را برای آموزش مهارت مالی کودکان برای ورود به دنیای واقعی آماده کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا