ترفند هاکامپیوتر و اینترنت

آموزش ذخیره کردن فایل های PSD در فتوشاپ به صورت عکس و یا فایل!

پس از ایجاد یا اصلاح یک عکس ، گرافیک یا تصویر موجود در فتوشاپ طبیعتاً می خواهید فایل را ذخیره کنید. در زیر جزئیات و مراحل نحوه ذخیره فایل در Photoshop آورده شده است. می توانید از دستورات Save در فتوشاپ برای ذخیره تغییرات در فایل های خود بر اساس فرمت موردنظر یا ذخیره فایل به صورت PSD برای دسترسی آسان جهت ویرایش در یک زمان دیگر استفاده کنید.

اندازه بزرگ فایل های تصویری بیش از 200k، بارگذاری صفحه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. حتی اگر به نظر برسد که صفحه ای با تصاویر بزرگ به سرعت لود می شود، بارگیری این صفحات دیگر در زمان دیگری ممکن است بسیار طول بکشد.

برای ذخیره یک فایل به صورت عکس در فتوشاپ به منوی File بروید و یکی از دستورات Save را انتخاب کنید: Save یا Save As. با انتخاب فرمان ذخیره، یک صفحه جدید باز خواهد شد که از شما می پرسد قصد دارید فایل خود را در کدام پوشه ذخیره نمایید. برای هر بار ذخیره با توجه به نیاز خود می توانید مکان ذخیره فایل را تغییر دهید.

اگر به صورت مداوم بر روی یک فایل تغییراتی اعمال می کنید و دوست ندارید هر بار پنجره ذخیره اسناد برای شما باز شود، می توانید از دستور ctrl+s استفاده کنید. بدین ترتیب فقط با هر بار ذخیره تغییرات جدید سیو می شوند و نیازی به ذخیره مجدد فایل ها نیست.

روش اول: استفاده از گزینه Save As

می توانید فایل های جداگانه ای از PSD را، به عنوان JPEG از فتوشاپ خروجی گرفته و ذخیره کنید.

ذخیره عکس به صورت PNG یا JPEG در فتوشاپ باعث می شود تصویر برای یک نرم افزار دیگر در یک لایه یکنواخت شود. برای ذخیره فایل خود به صورت PNG یا JPEG، این مراحل را دنبال کنید.

زمان مورد نیاز: 2 دقیقه.

ذخیره عکس در فتوشاپ

 1. گام اول

  یک لایه یا یک گروه لایه را انتخاب کنید.

 2. گام دوم

  یا به منو بروید و روی File> Save As کلیک کنید یا گزینه CTRL+SHIFT+S در ویندوز و یا CMD+SHIFT+S در مک را فشار دهید.

 3. گام سوم

  اگر خروجی فایل را به صورت عکس می خواهید از منوی فرمت ها گزینه JPEG را انتخاب کنید.ذخیره عکس با کیفیت پایین

 4. گام چهارم

  نام فایل خود را انتخاب کنید، مسیر خروجی فایل (پوشه مقصد) را تعیین کرده و روی دکمه Save کلیک کنید.

 5. گام پنجم

  پنجره ای از گزینه های JPEG ظاهر می شود، کشو را برای تنظیم کیفیت تصویر در مقدار مناسب قرار دهید. (در مقیاس 1 تا 12)

 6. گام ششم

  اگر یک تصویر JPEG را برای وب خروجی می گیرید و می خواهید مطمئن شوید که در اکثر مرورگر ها نمایش داده می شود، در قسمت گزینه های فرمت، (“Standard”) را انتخاب کنید.

 7. گام هفتم

  روی OK کلیک کنید تا تصویر ذخیره شود.

برای حداکثر سازگاری، توصیه می کنیم فضا های خالی در نام فایل خود وارد نکنید. برای مثال، از “computer-hope.png” به جای “computer hope.png” استفاده کنید.

روش دوم: استفاده از گزینه Save for Web

1. منوی فایل را باز کنید و به …File>Export>Save for Web (Legacy) بروید.

ذخیره عکس در فتوشاپ

2. یک کادر ظاهر می شود. JPEG را انتخاب کرده و کیفیت خود را تا 60٪ کاهش دهید. مطمئن شوید که چک باکس “Progressive” را علامت زده اید.

خروجی JPEG

3. قبل از ذخیره عکس، مطمئن شوید که اندازه عکس شما حدود 100K یا کمتر است. اگر خیلی بزرگ است، ممکن است لازم باشد کیفیت را به 50 lower کاهش دهید.

ذخیره عکس با حجم کم

4. روی ذخیره کلیک کنید. محل ذخیره تصویر را انتخاب کنید و سپس دوباره روی ذخیره کلیک کنید.

ذخیره فایل به عنوان PSD

ذخیره یک فایل در قالب PSD (فایل Photoshop) تمام اطلاعات مورد نیاز برای ادامه ویرایش فایل را در یک زمان دیگر حفظ می کند. به عنوان مثال لایه ها و تمام قسمت هایی که در یک فایل فتوشاپ ایجاد کرده اید، در PSD ذخیره می شوند. اگر فایل خود را در قالب دیگری مانند JPEG یا PNG ذخیره کنید، این داده های مهم دیگر قابل ویرایش نخواهند بود. بنابراین بد نیست تا همیشه یک نسخه از فایل PSD خود را ذخیره داشته باشید. بخش های زیر نحوه ذخیره یک فایل Photoshop در قالب PSD را به شما نشان می دهد. برای ذخیره فایل به عنوان PSD، این مراحل را دنبال کنید.

 1. روی File در گوشه سمت چپ بالای پنجره برنامه کلیک کنید.
 2. Save As را انتخاب کنید.
 3. نام فایل مورد نظر را وارد کنید.
 4. از منوی کشویی فرمت، Photoshop (.PSD) را انتخاب کنید.
 5. در نهایت برای گرفتن خروجی روی گزینه Save کلیک کنید.

هنگام ویرایش فایل خود، می توانید با استفاده از میانبر صفحه کلید Ctrl+S تغییرات مورد نظر را به صورت مداوم ذخیره کنید. برای جلوگیری از از دست دادن اطلاعات در صورت بروز خطای برنامه، بهتر است کار های خود را به طور مکرر ذخیره کنید.

منبع: www.byui.eduwww.computerhope.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا