آموزش زبان

آزمون های زبان انگلیسی

هدف از برگزاری آزمون های زبان انگلیسی تعیین سطح دانش زبان آموزان است که افراد به قصد مهاجرت، درست کردن رزومه و یا تنها به هدف همان تعیین سطح شخصی در آن شرکت می کنند.
آزمون هایی مانند تافل، آیلتس و PTE جزو آزمون های مطرح زبان انگلیسی در دنیا هستند که در ادامه به توضیح هر کدام از آن ها می پردازیم.

IELTS

ielts logo

آزمون IELTS که خلاصه شده The International English Language Testing System می باشد یکی از آزمون های مطرح تعیین سطح دانش زبان انگلیسی برای غیر انگلیسی زبان ها در دنیاست که امروزه اکثر کسانی که قصد مهاجرت دارند از این آزمون استفاده می کنند.

آزمون آیلتس در دو دسته برگزار می شود:
Academic: برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه را دارند و یا اینکه می خواهند در دوره های آموزشی پیشرفته شرکت کنند.
General: دوره های جنرال هم مخصوص کسانی است که قصد مهاجرت به کشور هایی مانند استرالیا، آمریکا و کانادا را دارند و یا این که می خواهند در دوره متوسطه، برنامه های آموزشی و کارورزی به زبان انگلیسی شرکت کنند.
هر دو دسته به طور دقیق چهار مهارت Listening ،Speaking ،Reading و writing را مورد بررسی قرار می دهند.

مقیاس نمره دهی در آزمون آیلتس از 1 تا 9 می باشد.

آزمون آیلتس بدون هرگونه قضاوت فرهنگی و نژادی و با نهایت احترام و انصاف برگزار می شود و متشکل از چهار لهجه آمریکای شمالی، بریتیش، استرالیایی و انگلیسی نیوزلندی می باشد.

این آزمون در بیش از 1600 شعبه در 140 کشور در جهان برگزار می شود که هم اکنون 26 شعبه در ایران در حال برگزاری این آزمون می باشند.

TOEFL

toefl logo

آزمون TOEFL یا Test of English as a Foreign Language نیز یکی از آزمون های شناخته شده در سطح دنیا برای سنجش میزان دانش زبان انگلیسی برای غیر انگلیسی زبان هاست.

این آزمون در بیش از 11،000 دانشگاه و موسسه در 150 کشور دنیا پذیرفته شده است.

9 دانشگاه از 10 دانشگاه آمریکا و در کانادا نیز 80% برنامه های آموزشی، آزمون تافل را نسبت به سایر آزمون ها ترجیح می دهند.

آزمون TOEFL کاملا منصفانه است و تنها براساس دانش زبان انگلیسی فرد مورد قضاوت قرار می گیرد.

فرد آزمون دهنده حتی در هنگام آزمون Speaking از طریق میکروفون به سوالات پاسخ می دهد و هیچگونه امتحان رو در رویی صورت نمی گیرد.

در تمام طول آزمون و هنگام امتیاز دادن به مهارت های شما، ممتحن از اطلاعات شما باخبر نخواهد شد.

مقیاس نمره دهی در آزمون تافل از 0 تا 120 می باشد که این عدد بسته به مکان مورد نظر برای ارسال درخواست و سطح دانش شما می تواند متفاوت باشد.

این آزمون به دو شیوه iBT یعنی به صورت اینترنتی و PBT به شیوه کتبی در مکان هایی که امکان برگزاری آنلاین امتحان را ندارند گرفته می شود.

PTE

pte logo

آزمون PTE یا Pearson Language Tests یکی دیگر از تست های زبان انگلیسی در دنیا می باشد که در ایران نسبت به IELTS و TOEFL کمتر شناخته شده است.

این آزمون به صورت آنلاین برگزار می شود و از سیستم AI یعنی هوش مصنوعی برای نمره دهی استفاده می کند.

این سیستم با استفاده از الگوریتم هایی که از روی انسان ساخته شده اند تنها با توجه به آنچه می گویید مهارت های زبانی شما را بررسی می کند.

این آزمون زبان در بیش از 295 شعبه در 50 کشور دنیا برگزار می شود و نتیجه آزمون بعد از 48 ساعت قابل مشاهده می باشد.

آزمون PTE از طرف هزاران مرکز آموزشی در دنیا پذیرفته شده است و در انگلیس، استرالیا و نیوزیلند می توان از طریق نمره این آزمون برای گرفتن ویزای دانشجویی و یا درخواست مهاجرت اقدام کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا