سیاسی

آرشیو الکترونیکی پرونده‌ها در اداره ثبت شرکت‌ها در دستور کار قرار گیرد

[ad_1]

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به حذف فیزیکی پرونده‌ها و انجام امور به صورت الکترونیکی گفت:  عملیات آرشیو پرونده‌ها در چند استان و اداراتی در استان تهران به صورت کامل انجام شده و باید این موضوع در ثبت شرکت‌ها نیز در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مهدی اقبال معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری، با تسلیت ایام شهادت امام علی (ع)، از اداره کل ثبت شرکت‌ها به عنوان اداره‌ای یاد کرد از هر لحاظ ، تاثیر بنیادین در فضای کسب و کار و اقتصاد فعلی جامعه دارد.

وی با اشاره به شعار سال مبنی بر «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، لزوم رفع مشکلات در مسیر تولید در همه دستگاه‌ها و ادارات را مورد تاکید قرار داد.

اقبال به بیان مولفه‌های مورد نیاز در ثبت شرکت‌ها پرداخت و  به ضرورت توانمندسازی نیروی انسانی با استفاده از آموزش و انگیزه اشاره و بر تربیت نیروی متخصص و جوان تاکید کرد.

وی نظارت بر ثبت شرکت‌ها را امری ضروری دانست و تصریح کرد: کوتاهی در این زمینه، مشکلات فراوانی را برای مجموعه اداری ایجاد می‌کند لذا باید اهتمام ویژه ای نسبت به نظارت از ناحیه رئیس جدید ثبت شرکت‌ها صورت گیرد.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به حذف فیزیکی پرونده‌ها و انجام امور به صورت الکترونیکی اشاره کرد و گفت:  عملیات آرشیو پرونده‌ها در چند استان و اداراتی در استان تهران به صورت کامل انجام شده و باید این موضوع در ثبت شرکت‌ها نیز در دستور کار قرار گیرد.

اقبال احصاء و بررسی بخشنامه‌های گذشته در حوزه ثبت شرکت‌ها را امری ضروری دانست و بر ارائه پیشنهادت به منظور اصلاح یا ابطال آن تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مدیران ثبت شرکت‌ها باید تحول گرا و جهادی باشند، ضرورت تکریم ارباب رجوع و همکاران را مورد توجه قرار داد.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجرای هوشمندسازی به طور کامل در اداره ثبت شرکت‌ها را امری ضروری دانست و بیان کرد: باید با هوشمندسازی، برون سپاری بخشی از امور را انجام داد، همانطور که در آیین نامه دفاتر رسمی هم که به تازگی ابلاغ گردیده، اصل بر برون سپاری گذاشته شده است.

اقبال به مدیرکل جدید ثبت شرکت‌ها ماموریت داد که با تشکیل کارگروه‌هایی، مشکلات نرم افزارها و سامانه‌های ثبت شرکت‌ها را مورد بررسی قرار داده و رفع نمایند.

توجه به فضای کسب و کار موضوع دیگری بود که این مقام مسئول به آن اشاره کرد و گفت: باید فرآیندها برای فضای کسب و کار آنالیز شود و نسبت به این موضوع اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پایان، ماموریت‌های اداره کل شناسه اشخاص حقوقی که به زودی افتتاح خواهد شد را مهم تلقی کرد و افزود: این اداره کل باید کاملا تخصصی و هوشمند و نمادی برای تحقق دولت الکترونیک باشد و  بهترین بسترهای نرم افزاری و نیروهای متخصص بخش نرم افزار برای آن مهیا شود.

در پایان این مراسم حمید کشاورز که پیش از این مدیرکل ثبت استان گلستان بود به عنوان مدیرکل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری معارفه و ضمن تکریم از زحمات مرتضی ادب مدیرکل سابق این اداره کل نیز به عنوان مدیرکل شناسه اشخاص حقوقی معرفی شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا