اخبار اقتصادی

آخرین خبرها از وضعیت اقتصاد آمریکا

[ad_1]

حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به آوریل از ۲۲ تریلیون دلار عبور کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا،  میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا پایان ماه آوریل به سه تریلیون و ۴۸۶ میلیارد و ۶۷۰ میلیون دلار رسیده است.  میزان درآمد مالیاتی از هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه ۱۰ هزار و ۴۷۱ دلار اندازه گیری شده است.  

از طرف دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه آوریل به یک تریلیون و ۶۵۷ میلیارد و ۵۴۱ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۲۱۴ میلیارد و ۳۳۹ میلیون دلار بوده است.

در ماه آوریل، بدهی ایالت های آمریکا یک تریلیون و ۲۳۱ میلیارد و ۴۸ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی های دولت این کشور معادل ۳۷۲۸ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به آوریل به ۲۲ تریلیون و ۱۰۷ میلیارد و ۲۵ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ کرده است.

جمعیت آمریکا در حال حاضر ۳۳۲ میلیون ۹۹۶ هزار نفر است که از این تعداد،   ۱۵۰ میلیون و ۹۹۸ هزار نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا پایان این ماه معادل ۹ میلیون و ۶۸۶ هزار نفر بوده است.

سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۷ میلیون و ۹۶۸ هزار شغل و بخش دولتی ۲۲ میلیون و ۷۳۶ هزار شغل بوده است. هم چنین ۹ میلیون و ۲۸۶ هزار آمریکایی نیز خوداشتغال بوده اند و از بین کل شاغلین آمریکایی،  ۱۲۵ میلیون و ۹۴۵ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۵ میلیون و ۹۸ هزار نفربه صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند.

تا پایان ماه آوریل متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۲۶ هزار و ۸۸۳ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۵ هزار و ۴۴۶ دلار بوده است. در شرایطی که تا پایان این ماه ۳۶ میلیون و ۶۶ هزار آمریکایی در فقر زندگی می‌کرده اند،   ۱۸ میلیون و ۵۶۴ هزار نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا